Şehit Anne ve 10 Aylık Bebeğinin Pankartını Açan Askerler Duygusal Anlar Yaşattı

Şehit Anne ve 10 Aylık Bebeğinin Pankartını Açan Askerler Duygusal Anlar Yaşattı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığında askerlik yapan erler, yemin töreninde PKK'lı teröristlerinin yola döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 10 aylık Bedirhan bebeği unutmadı. Şehit anne ve bebeğinin fotoğrafının bulunduğu pankartı açan asker duygusal anlar yaşattı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığında askerlik yapan kısa dönem erler yemin töreninde PKK'lı teröristlerinin yola döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya unutmadı. Yemin töreninin sonunda şehit anne ve bebeğinin fotoğrafının bulunduğu pankartı açan asker duygusal anlar yaşattı.

ASTSUBAYIN EŞİ VE 10 AYLIK BEBEĞİ ŞEHİT OLMUŞTU

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 31 Temmuz günü PKK'lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Astsubay Üstçavuş Serkan Karakaya'nın eşi Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya şehit oldu. Anne ve bebeği cenazesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle Sivas'ın Şarkışla ilçesinde şehitler mezarlığında yan yana toprağa verildi.

ASTSUBAY, KAYSERİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDA GÖREVE BAŞLADI

PKK'lı teröristlerin saldırısında hem eşini hem de 10 aylık oğlununu şehit veren Astsubay Üstçavuş Serkan Karakaya görev yaptığı Hakkari'den tayin olarak Kurban Bayramı sonrası Kayseri İl Jandarma Komutanlığında göreve başladı.

YEMİN EDEN ASKERLER KOMUTANLARINA SÜRPRİZ YAPTI

Karakaya'nın görev yaptığı birlikte 372'nci kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi. Yemin eden askerler törenin sonunda komutanlarına sürpriz yaptı.

"NURCAN ANNE VE BEDİRHAN BEBEK RUHUN ŞAD OLSUN"

Şehit anne ve bebeğinin fotoğrafının olduğu pankartı açan askerler 'Nurcan anne ve Bedirhan bebek ruhun şad olsun' diyerek duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.