Şehit Babası: Bu Cenaze Oğlumun Düğün Tezkeresi Oldu
Haberler » Güncel » Haber

Şehit Babası: Bu Cenaze Oğlumun Düğün Tezkeresi Oldu

Şırnak Güçlükonak'ta Askeri Aracın Devrilmesi Sonucu Yaralanan ve Tedavi Gördüğü GATA'da Şehit Olan Jandarma Er Yıldırım Arat (22), Konya'nın Yunak İlçesinde Toprağa Verildi. Cenaze Töreninde Gözyaşı Döken Şehidin Babası, "Bu Cenaze Benim Oğlumun Düğün Tezkeresi Oldu." Dedi.

Şehit Babası: Bu Cenaze Oğlumun Düğün Tezkeresi Oldu

Şırnak Güçlükonak'ta askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit olan Jandarma Er Yıldırım Arat (22), Konya'nın Yunak ilçesinde toprağa verildi. Cenaze töreninde gözyaşı döken şehidin babası, "Bu cenaze benim oğlumun düğün tezkeresi oldu." dedi.

Arat'ın cenazesi, Ankara'dan, memleketi olan Konya'nın Yunak ilçesine bağlı Koçyazı beldesine getirildi. Koçyazı Belde Belediye Başkanı Şaban Arat'ın da oğlu olan şehit jandarma erin cenazesi, şehit ailesinin evinden Fatih Camii'ne kadar omuzlarda taşındı.

Cenaze töreninde gözyaşı döken, şehit jandarma er Yıldırım Arat'ın ailesinin yanı sıra, 16 yaşındaki nişanlısı Nazife Tosun, törene katılanlarca güçlükle sakinleştirildi.

Tören sırasında aynı devrede askere gidip tezkeresini alan şehidin arkadaşları Şaban Arat'ı teselli etmeye çalıştı. Oğlunun arkadaşlarını gören baba gözyaşlarına boğularak, "Bu cenaze de benim oğlumun düğün tezkeresi oldu." diyerek ağıt yaktı.

Yıldırım, Arat'ın kardeşi Enes Arat (20), cenaze mezarlığa taşınırken, "Vatan için ben varım, kardeşim var. Daha isterseniz bütün köy var." dedi.

Cenaze namazını, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday kıldırdı. Arat'ın cenazesi Belediye Mezarlığı'nda toprağa verildi. Törene, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ergun Koçak, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Cengiz Akçay, belde belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(CİHAN)