Şehit Astsubay Çavuş Hüseyin Ateş Toprağa Verildi

Şehit Astsubay Çavuş Hüseyin Ateş Toprağa Verildi

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesinde Güvenlik Güçlerince Sürdürülen Operasyon Sırasında Şehit Olan Komando Astsubay Çavuş Hüseyin Ateş'in Cenazesi, Kastamonu'nun Taşköprü İlçesinde Düzenlenen Törenle Toprağa Verildi.

Şehit Astsubay Çavuş Hüseyin Ateş Toprağa Verildi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçlerince sürdürülen operasyon sırasında şehit olan Komando Astsubay Çavuş Hüseyin Ateş'in cenazesi, Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Beytüşşebap'ın İncebel Dağı bölgesinde güvenlik güçlerince sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmada şehit olan Ateş'in cenazesi, görev yaptığı Bolu'daki birliğinde düzenlenen törenin ardından, askeri araçla Taşköprü Devlet Hastanesine getirildi.

Taşköprü Devlet Hastanesine şehit Ateş'in cenazesini almaya gelen babası Metin Ateş, ağlayarak ABD ve terörün destekçilerini sevindirmek istemediğini söyledi. Anne Türkan Ateş ise Başbakan Erdoğan'dan, terörü durdurmasını istedi.

Hastaneden alınan cenaze, daha sonra kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören alanına getirildi.

Burada düzenlenen törene, şehit Ateş'in ailesi ve yakınlarının yanısıra Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Kastamonu Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Zeki Es, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ufuk Özsoy ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kastamonu Müftüsü Fuat Altundaş'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından konuşan Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Mustafa Koç, terörle mücadelenin son teröristin de etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini söyledi.

Törenin ardından şehit Hüseyin Ateş'in cenazesi, Taşköprü'ye bağlı Vakıfbelören köyünde toprağa verildi.

Törene katılan çok sayıda vatandaş, terör örgütü aleyhine çeşitli sloganlar attı.