Şehit Anası Bir Ay Dayanabildi

Şehit Anası Bir Ay Dayanabildi

Şemdinli'de geçtiğimiz ay şehit olan Uzman Çavuş Seyit Yalçın'ın annesi oğlunun ardından bir ay sonra vefat etti.

Şehit Anası Bir Ay Dayanabildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında geçtiğimiz ay, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Seyit Yalçın'ın kanser hastası annesi Şükran Yalçın, oğlunun ardından bir ay sonra vefat etti.

Şehit annesi Şükran Yalçın, tedavi gördüğü Kayseri Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde önceki gün kansere yenik düştü. Yalçın'ın cenazesi Yozgat'ın Boğazlıyan Merkez Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze namazına Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat İl Jandarma Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, Boğazlıyan Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, Yalçın ailesi ve yakınları, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Uzman Çavuş Seyit Yalçın'ın askerlik mesleğini kanser hastası olan annesinin tedavisini yaptırmak için seçmesi yürekleri dağlamıştı. Şehit annesi Şükran Yalçın, oğlu şehit düştüğünde Boğazlıyan'da düzenlenen cenaze töreninde, oğlunun tabutunun başında "Annen kanser hastasıydı, keşke senin yerine ben ölseydim." diyerek ağıt yakmıştı.