Şehit Ailesine Iğdır Jandarma Alay Komutanı'ndan Ziyaret

Şehit Ailesine Iğdır Jandarma Alay Komutanı'ndan Ziyaret

Iğdır İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Osman Nuri Erkan ve Eşi Lütfiye Erkan, Şırnak'ta Yaklaşık 20 Gün Önce Şehit Edilen Erdem Yüce'nin Ailesini Ziyaret Etti.

Şehit Ailesine Iğdır Jandarma Alay Komutanı'ndan Ziyaret

Iğdır İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Osman Nuri Erkan ve eşi Lütfiye Erkan, Şırnak'ta yaklaşık 20 gün önce şehit edilen Erdem Yüce'nin ailesini ziyaret etti.

Iğdır Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Nuri Erkan, eşi Lütfiye Erkan ile beraberindekiler, Şırnak'ta 20 gün önce şehit olan Erdem Yüce'nin Tuzluca ilçesine bağlı İncesu köyünde oturan ailesini ziyaret etti. Şehidin Türk bayraklı resminin bulunduğu tablo, cenaze töreninde çekilen resimlerden oluşan 2 albüm ve görüntü CD'sini şehidin babası Muhsin Yüce'ye teslim eden Albay Erkan, "Sizlerin metanetini biliyorum. Bu resimler sizlere 'hediye kalacak en önemli hatıradır' diye düşünüyorum. Tabloyu

evinizin en güzel köşesine asarsınız" dedi.

Baba Muhsin Yüce de, "Biz birbirimizi sevdikçe ülkemizi kimse yıkamayacak. Dimdik ayakta kalacağız. Şehitler ölmez, vatan bölünmez diye bir şifremiz var. Onun anlamını bilmemiz gerekir. Benim oğlum şehit oldu. Üzülmüyorum. 2 oğlum daha var. Onları da askere göndermeye hazırım. Onlar da şehit olsunlar. Büyüklerimiz bizi hiç yalnız bırakmadı" diyerek teşekkür etti.

Tuzluca Belediye Başkanı İsmet Yüce, "Ordumuz, vatanımız, milletimiz sağ olsun. Allah sizleri bizim başımızdan eksik etmesin. Bizleri bu güne kadar hiç yalnız bırakmadınız. Biz ülkemizi üç beş çapulcuya bırakamayız" şeklinde konuştu.

Daha sonra şehidin mezarını ziyaret eden Alay Komutanı Erkan ile beraberindeki komutan ve eşleri, burada dua etti.

(İA-İRT-SD-Y)

Kaynak: İHA