Şehit Ailesi, Çakırsöğüt Komando Tugayı'nı Ziyaret Etti
Haberler » Yerel » Haber

Şehit Ailesi, Çakırsöğüt Komando Tugayı'nı Ziyaret Etti

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde 27 Mayıs 2012 tarihinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Teğmen Korhan Kuruçay'ın ailesi, Çakırsöğüt 1.Jandarma Komando Tuğayı'nda oğullarının silah arkadaşlarını ziyaret etti.

Şehit Ailesi, Çakırsöğüt Komando Tugayı'nı Ziyaret Etti

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde 27 Mayıs 2012 tarihinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Teğmen Korhan Kuruçay'ın ailesi, Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tuğayı'nda oğullarının silah arkadaşlarını ziyaret etti.

Şırnak'a gelen Kuruçay ailesi, Çakırsöğüt Komando Tugayı'nda oğullarının silah arkadaşlarıyla tanıştı. Çakırsöğüt Komando Tugayı'ndan yapılan açıklamada, ailenin Şırnak'a gelme amacının şehit oğullarının silah arkadaşları ile tanışmak ve kaynaşmak olduğu belirtildi. Açıklamada, "Aziz vatanımızı kahramanca korumak üzere Şırnak Bestler Dereler bölgesinde 27 Mayıs 2012 tarihinde girilen silahlı çatışmada bölücü terör örgütü üyelerinin hain kurşunları ile şehit olan Jandarma Teğmen Korhan Kuruçay'ın annesi Nazire Kuruçay, babası Ünal Kuruçay ve dayısı İbrahim Çiftçi, şehit teğmenimizin görev yerini ve silah arkadaşlarını tanımak, kendileriyle hasbihal etmek amacıyla Çakırsögüt 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etmişlerdir. Müteakiben Şırnak Valiliği'ni ziyaret eden aile ailesi söz konusu ziyaret esnasında gösterilen ilgi ve ihtimamdan ötürü başta Vali Vahdettin Özkan olmak üzere, Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı ve tüm Çakirsögüt Tugay Komutanlığı personeline en içten dileklerini sunmuşlardır. Şehitlik mertebesine yükselen Jandarma Teğmen Korhan Kuruçay'ın geride bıraktığı silah arkadaşları, aziz vatanımızı korumak üzere mücadeleyi asla bırakmayacaklardır. Şehidimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz, ruhu şad olsun" denildi. - ŞIRNAK