Şehit Ailelerinden €œret” Cevabı Gelen Önergeye Tepki

Şehit Ailelerinden €œret” Cevabı Gelen Önergeye Tepki

Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Yorulmaz, Derneğin Genel Merkezinde Yapılan Toplantıda Bazı Kararlar Aldıklarını Kaydetti.

Şehit Ailelerinden €œret” Cevabı Gelen Önergeye Tepki

Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Yorulmaz, derneğin genel merkezinde yapılan toplantıda bazı kararlar aldıklarını kaydetti.

Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Yorulmaz, derneğin genel merkezinde 81 ilin dernek başkanlarınca gerçekleştirilen toplantıda bazı kararlar aldıklarını kaydetti. Yorulmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili Erdem Sipahi'nin şehit ve gazi çocuklarının maaşlarının arttırılmasına yönelik meclise sunduğu soru önergesinin ret cevap almasına üzüldüklerini kaydetti. Başkan Yorulmaz, “Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi'nde 81 vilayetin dernek başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantının amacı, son zamanlarda nevruz bayramı nedeniyle polise atılan taşlar şehit ailelerinin yüreğini sızlattı ve bu olayları hazmedemedik. Başbakan, Dış İşleri Bakanı gibi üst bloklarla görüşmemizin ardından Genelkurmay Başkanı ile görüşmeler gerçekleştiriyoruz. MHP İzmir Milletvekili Erdem Sipahi'nin şehit ve gazi çocuklarının maaşlarının arttırılmasına yönelik meclise sunduğu soru önergesinin ret cevap almasına çok üzüldük. Ülke genelindeki tüm şehit aileleri derneklerin başkanları ile Ankara'daki genel merkezde bir araya geldik. Son yaşanan olaylar bizleri çok üzdü. Toplantıda bazı kararlar aldık ve yaşanan son gelişmeleri değerlendirdik. Alınan kararlar doğrultusunda ortak hareket sergileyeceğiz. Gerekirse tüm şehit ailelerini meclisin önüne yığacağız. Bu açıklamamız tüm illerdeki dernek başkanlarınca sürdürülmektedir” dedi.

(ET-ET-Y) 18.04.2008 13:20 TSİ

Kaynak: İHA