Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği'nden Şehit Cenazelerindeki Olaylara Tepki

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği'nden Şehit Cenazelerindeki Olaylara Tepki

Gümüşhane Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Şehitlerin Cenaze Törenlerinin Bir Kısım Çevreler Tarafından Siyasi İstismar Aracı Olarak Kullanıldığını Savunarak, Duruma Tepki Gösterdi.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği'nden Şehit Cenazelerindeki Olaylara Tepki

Gümüşhane Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, şehitlerin cenaze törenlerinin bir kısım çevreler tarafından siyasi istismar aracı olarak kullanıldığını savunarak, duruma tepki gösterdi.

Gümüşhane Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cahit Erdoğan tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bilinmelidir ki, terör örgütünün kahpece saldırıları bizleri yıldırmaz. Bu vatan bizimdir ve her karış toprağı için kanımızın son damlasına kadar mücadele ederiz. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda nasıl şehitler ve gaziler verdiysek, söz konusu vatan olunca günümüzde de şehitler ve gaziler verdik, veririz" ifadeleri yer aldı. Açıklama şöyle devam etti:

"Fakat bizi fazlasıyla üzen ve acımızı artıran, şehit cenaze törenlerinde yaşadığımız üzüntü, aziz şehitlerimizin cenaze törenlerinin bir kısım çevreler tarafından siyasi istismar aracı olarak kullanılmak istenmesidir. Son yaşanan menfur olayda da aynı istismarın ilimizde de yaşanması, ilimiz Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği olarak bizleri derinden üzmüştür. Aziz şehitlerimizin aziz ruhları hatırasına saygı duyulması ve herkesin ve her kesimin bu bilinçle hareket etmesi, birlik ve beraberliğimizin

sağlanmasına en büyük katkı olacaktır."

(OY-İRT-OK-Y)

Kaynak: İHA