Şehit Aileleri Derneği'nden Korgeneral Pekin'e Ziyaret

Şehit Aileleri Derneği'nden Korgeneral Pekin'e Ziyaret

Bingöl Şehit Aileleri Malulleri ve İnsan Hakları Derneği (Bişhak) Başkanı Ziya Sözen, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin'e Yaptıkları Nezaket Ziyareti Hakkında Bilgi Verdi.

Şehit Aileleri Derneği'nden Korgeneral Pekin'e Ziyaret

Bingöl Şehit Aileleri Malulleri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Ziya Sözen, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin'e yaptıkları nezaket ziyareti hakkında bilgi verdi.

Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Selahattin Gündoğdu, Musa Budraç ve Abdullah Tan ile birlikte Korgeneral İsmail Hakkı Pekin tarafından makamında kabul edildiklerini anlatan Başkan Ziya Sözen, "Ziyarette Bingöl'deki şehit aileleri ve derneğimizin faaliyetleri hakkında kendilerine bilgiler verdik. Komutanımız da ziyaretimizden dolayı çok memnun kaldığını, çalışmalarımızı yakından takip ettiğini ve özverili çalışmalarımızdan dolayı bizi tebrik ettiğini ifade etti. Her zaman her yerde yanımızda olduklarını, her türlü sorunumuzla da ilgileneceklerini belirterek, en kısa zamanda iadeyi ziyarette bulunacaklarını söyledi" diye konuştu.

Ziyaret esnasında dernekleri tarafından komutana isminin yazılı olduğu bir el işlemesi Türk Bayrağı hediye ettiklerini ifade eden Sözen, komutanın da kendilerine ziyaret anısına bir şilt ve üzerinde şehitlerimizle ilgili şiir yazılı bir el işlemesi seramik hediye ettiğini belirtti. Sözen, komutanın kendilerine göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı kendisine yönetim kurulu adına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

(MÇ-MET-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA