Şehit Aileleri Başkan Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti

Şehit Aileleri Başkan Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti

İzmir'de Bulunan Şehit Polis Dernekleri, Gaziler- Dul ve Yetimler Derneği ile Şehit Aileleri Derneği Yöneticileri, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu Makamında Ziyaret Etti.

Şehit Aileleri Başkan Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti

İzmir'de bulunan şehit polis dernekleri, gaziler- dul ve yetimler derneği ile şehit aileleri derneği yöneticileri, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.

İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Alphan, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kaya, Tüm Emniyet Teşkilatı Mensupları, Vazife Malülleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ersen Ergün, Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Saadet Öner şehitler haftası nedeniyle programlar hazırlandığını ve programların her yıl daha da yaygınlaştığını belirttiler.

Yavuz Alphan, şehitler haftasının İzmir'in pek çok bölgesinde anıldığını, bazı köylerde bile şehitlerimiz ruhuna lokmalar döküldüğünü belirtti ve bundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dernek yöneticileri Başkan Aziz Kocaoğlu'nun daima yanlarında, olduğunu belirterek teşekkür etti. Şehit ailelerinin dernek temsilcileri ayrıca, 29 Mart tarihinde Çeşme'de şehit ailelerinin el sanatı ürünlerinden oluşan bir kermes açacaklarını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda, Kıbrıs'ta ve Güneydoğu'da ülkenin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden şehitlerin asla unutulmayacağının altını çizerek, şehit ailelerine ve dernek temsilcilerine ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini bildirdi.

(YK)

16.03.2007 18:08 TSİ

Kaynak: İHA