Şehit Acısı Söke'yi de Yaktı

Şehit Acısı Söke'yi de Yaktı

Şehit Haberlerinin Acısı Tüm Türkiye'yi Yasa Boğarken, Bir Ateş de Söke'ye Düştü. Aydın'ın Söke İlçesine Bağlı Sazlıköy Beldesinin Damadı Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım'ın Şırnak'ta Mayın Patlaması Sonucu Şehit Olması, İlçeyi Üzüntüye Boğdu.

Şehit Acısı Söke'yi de Yaktı

Şehit haberlerinin acısı tüm Türkiye'yi yasa boğarken, bir ateş de Söke'ye düştü. Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Sazlıköy beldesinin damadı Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım'ın Şırnak'ta mayın patlaması sonucu şehit olması, ilçeyi üzüntüye boğdu.

1994-2004 yılları arasında Söke Garnizon Komutanlığı'nda görev yapan ve bu sırada tanıştığı Zeynep Öztürk ile evlenen Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım'ın şehit olduğu haberiyle Kars'taki ailesi yıkılırken, şehidin Söke'ye bağlı Sazlıköy beldesinde yaşayan eşinin ailesi de yasa boğuldu. 37 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım'ın şehit olduğu haberi, Söke Garnizon Komutanlığı subayları tarafından bu sabah baba ocağındaki eşi Zeynep Yıldırım'a ulaştırıldı. Yaklaşık 1 ay önce Söke'den uğurladığı eşinin

şehit olduğu haberi ile yıkılan 2 çocuk annesi Zeynep Yıldırım ve yakınları zor teskin edildi. Şehit Tahsin Yıldırım'ın, eşiyle son konuşmasında bayramda izinli olarak yanına geleceğini söylediği öğrenildi. Acılı eş Zeynep Yıldırım ile ailesinin, cenaze işlemleri için şehidin Kars'taki evine gittikleri öğrenildi.

(LT-YB-YK-OK-Y)

Kaynak: İHA