Şehir Plancıları: "Acaristanbul'da İmzamız Yok"

Şehir Plancıları: "Acaristanbul'da İmzamız Yok"

Şehir Plancıları Odası, Acaristanbul Projesinin Altında İmzalarının Olmadığını Belirtti. Oda'dan Yapılan Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın "İmzaları Var" Sözlerinin Talihsiz ve Gerçeklerle İlgisi Olmadığı Belirtildi. Oda, Konuyu Yargıya Taşıyacağını Bildirdi.

Şehir Plancıları:

-Şehir Plancıları Odası, Acaristanbul projesinin altında imzalarının olmadığını belirtti. Oda'dan yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın "imzaları var" sözlerinin talihsiz ve gerçeklerle ilgisi olmadığı belirtildi. Oda, konuyu yargıya taşıyacağını bildirdi.

ANKARA(ANKA)–Şehir Plancıları Odası, Acaristanbul projesinin altında imzalarının olmadığını belirtti. Oda'dan yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın "imzaları var" sözlerinin talihsiz ve gerçeklerle ilgisi olmadığı belirtildi. Oda, konuyu yargıya taşıyacağını bildirdi.

Şehir Plancıları Odası, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın "Acaristanbul 'un altında Şehir Plancıları Odası'nın da imzası var" ifadelerinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Topbaş'ın sözlerinin doğru olmadığı ileri sürülen açıklamada, Oda Genel Başkanı'nın Koruma Kurulları'nda hiçbir suretle üyeliğinin olmadığı belirtildi. Oda yönetiminin Acaristanbul projesinde olduğu gibi "orman ve kent talanlarına" karşı kararlı ve açık bir duruş sergilediği ifade edilen açıklamada, imzayı atanın İstanbul Şube Başkanı olsa bile bu durumun Oda tüzel kişiliği ve uygulamaları ile hiçbir ilişkisi olmadığı savunuldu.

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulları'nda meslek odalarının ve dolayısıyla Şehir Plancıları Odası'nın temsil edilmediğinin altı çizilen açıklamada, kendilerinin hiçbir şekilde kurullarda temsil edilmediğine vurgu yapıldı.

Açıklamada, İstanbul Şube Başkanı'nın kurullardaki üyeliğinin tüm Oda'yı temsil etmediği de ifade edildi. Açıklamada ayrıca, konunun yargıya taşınacağı da bildirildi.(ANKA)

Kaynak: ANKA