Şehidin Kardeşi Sakinleşmesi İçin Vurulan İğne Nedeniyle Sakat Kalıyordu

Şehidin Kardeşi Sakinleşmesi İçin Vurulan İğne Nedeniyle Sakat Kalıyordu

Kuzey Irak'taki PKK Kamplarına Yönelik Olarak Başlatılan Operasyonda Şehit Olan Piyade Komando Onbaşı Dursun Demirkol'un Kardeşi Yanlış İğne Nedeniyle Sakat Kalıyordu.

Şehidin Kardeşi Sakinleşmesi İçin Vurulan İğne Nedeniyle Sakat Kalıyordu

Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik olarak başlatılan operasyonda şehit olan Piyade komando onbaşı Dursun Demirkol'un kardeşi yanlış iğne nedeniyle sakat kalıyordu.

Kuzey Irak operasyonu sırasında şehit olan Piyade komando onbaşı Dursun Demirkol'un kardeşi Mikail Demirkol, kardeşinin şehit haberi sonrasında sinir krizi geçirdi. Demirkol sağlık görevlileri tarafından ard arda vurulan sakinleştirici iğneler nedeniyle ayak felci olmaktan son anda kurtuldu.

Şehit ağabeyi için düzenlenen cenaze töreni sırasında sakinleştirmek amacıyla Mikail Demirkol'a yapılan 4 adet sakinleştirici iğnenin damarlarda kasıntı yapması sonucu, Demirkol'un sol bacağındaki damarlarda gerilme meydana geldi. Damarların bazılarında iltihaplanma olması nedeniyle yürüyemez hale gelen Mikail Demirkol, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) bir ay süren tedavi sonrası sağlığına kavuşturuldu.

Kardeşinin şehit haberinin ardından çok üzüldüğünü ve bu sırada kendisine iğne yapıldığını belirten Mikail Demirkol, "Bana sakinleştirici iğne yaptılar. Ancak şehit kardeşimin cenazesinde ayağımı oynatamadım, cenaze sonrasında iyice rahatsızlığım arttı. Önce Devlet Hastanesi'ne, ardından da GATA'ya sevk edildim, orada yapılan iğnelerin kasları gerdiğini ve bu yüzden sakat bile kalabileceğimi ifade ettiler. Ancak doktorlarımın titiz tedavileri sonrasında sağlığıma kavuştum" diye konuştu.

(ES-BÖ-CMH-Y)

Kaynak: İHA