Seferi Yılmaz'ın Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakılmasına Karar Verildi

Seferi Yılmaz'ın Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakılmasına Karar Verildi

Hakkari'nin Şemdinli İlçesindeki Patlamanın Meydana Geldiği Umut Kitapevi'nin Sahibi Olan ve Terör Örgütü PKK'ya Yardım ve Yataklık Suçundan Tutuklu Bulunan Seferi Yılmaz'ın Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakılmasına Karar Verildiği Bildirildi.

Seferi Yılmaz'ın Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakılmasına Karar Verildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki patlamanın meydana geldiği Umut Kitapevi'nin sahibi olan ve terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık suçundan tutuklu bulunan Seferi Yılmaz'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verildiği bildirildi.

Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanan Yılmaz'ın, son olarak 12 Mart'ta yapılan duruşmasında mahkeme tutukluluk halinin devamına karar vermişti. Bunun üzerine Seferi Yılmaz'ın avukatı Murat Timur, 14 Mart günü Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz başvurusunda bulunarak, Yılmaz'ın serbest bırakılması talebinde bulunmuştu. Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Şemdinli Dosyası'na baktığı için Yılmaz'ın dosyasına bakamayacağını belirterek, dosyayı görüşmesi için Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti. Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi ise, görevin Van'a ait olduğunu belirterek, dosyayı Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iade etmişti.

Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi, iade edilen dosyayı bugün tekrar inceleyip, dosyadaki mevcut deliler doğrultusunda Yılmaz'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi. Van F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Umut Kitapevi'nin sahibi Seferi Yılmaz'ın karar üzerine bu akşam cezaevinden serbest bırakılması bekleniyor.

(MET-OK-Y)

Kaynak: İHA