Sefaköy'de Arka Arkaya 2 Patlama

Sefaköy'de Arka Arkaya 2 Patlama

Sefaköy'de akşam saatlerinde patlama sesinin meydana geldiği yerde, çöp konteynırının içerisinde bulunan ses bombası patladı. Patlamada ölen ya da yaralananın bulunmaması yüreklere su serpti.

Sefaköy'de Arka Arkaya 2 Patlama

Sefaköy'de akşam saatlerinde patlama sesinin meydana geldiği yerde, çöp konteynırının içerisinde bulunan ses bombası patladı. Patlama sonrası olay yerine şerit çeken polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Patlamada ölen ya da yaralananın bulunmaması yüreklere su serpti.

Edinilen bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında İnönü Mahallesi Maslak Çeşme Caddesi üzerindeki çöp kovalarından patlama sesi geldi. Olay yerine gidip, araştırmalarda bulunan polis, olay yerine şerit çekerek, deliller topladı.

Bölgeye şerit çeken güvenlik güçleri, olay yerinin çevresine kimseyi sokmadı. Bu olaydan yaklaşık 1 saat sonra patlama sesinin duyulduğu yerdeki çöp konteynırının içerisinde bulunan ses bombası patladı.

Bombanın büyük bir gürültüyle patlamasının ardından, konteynırın içerisinde bulunan çöpler yere saçıldı. Olayda ölen ya da yaralananın olmaması yüreklere su serpti. Patlamadan sonra bölgeye şerit çeken Olay Yeri İnceleme ekipleri, bölgeyi projektörlerle aydınlatarak, delil topladı.

Olayın görgü tanıkları ise ilk patlamanın saat 18.00 sıralarında meydana geldiğini, kısa süre sonra ise ikinci patlamanın meydana geldiğini belirtti.

Patlamanın olduğu sırada dükkanında olduğunu ifade eden görgü tanığı, "İkinci patlama daha sesliydi. Allah'tan can kaybı olmadı" şeklinde konuştu.

Patlamadan sonra olay yerine Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay gelerek, incelemelerde bulundu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Yeniay, patlamaya neden olan bomba türünün belli olmadığını, söyledi.

İlk patlamadan sonra polisin bölgeyi çembere aldığını ifade eden Yeniay, "Allah'tan ekiplerimiz olay yerine kimseyi almamış. Can kaybının olmaması bizim için sevindirici" şeklinde konuştu.

Ülkede huzurun ortadan kalkması için bu tür olayların meydana geldiğini ifade eden Yeniay, yaşanan bu kötü olayın erörün son çırpınışı olduğunu dile getirdi.