Sedefçi Yeniden Görevde

Sedefçi Yeniden Görevde

Arasta Operasyonu Sonucu 17 Mart 2008'de Tutuklanarak Cezaevine Konulduktan Sonra İçiişleri Bakanlığı Tarafından Açığa Alınan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Görevine İade Edildi.

Sedefçi Yeniden Görevde

Arasta Operasyonu sonucu 17 Mart 2008'de tutuklanarak cezaevine konulduktan sonra İçiİşleri Bakanlığı tarafından açığa alınan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi görevine iade edildi.

Hamdi Sedefçi, 10 Temmuz Perşembe günü çıktığı ilk mahkemede tahliye edildikten sonra gönderdiği "Mahkeme kararını ve göreve iade edilmesi isteğini" içeren dilekçesini valilik kanadı ile İçişleri Bakanlığı'na göndermesi ve Bakanlık tarafından istenen iddianamenin incelenmesinin ardından tekrar göreve uygun görüldü.

İçişleri Bakanlığı kararı önce Edirne Valiliği'ne fakslandı. Edirne Valiliği de Bakanlık kararını bugün saat 18:00 civarında Edirne Belediyesi'ne fakslamak suretiyle tebliğ etti.

Sedefçi'nin, yarın sabah uzun süredir boş duran başkanlık koltuğuna oturacağı öğrenildi. 17 Mart 2008 tarihinden bu yana Belediye Başkan Vekilliği, başkanlık makamına oturmadan başarı ile sürdüren Namık Kemal Döleneken tarafından vekaleten sürdürülüyordu.

Kaynak: CHA