Seddülbahir Haberleri

Seddülbahir haber, Seddülbahir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Seddülbahir - 03.11.2019
Çanakkale Savaşları'nın ilk şehitleri, törenle anıldı
ÇANAKKALE Savaşları'nın başlangıcı olarak kabul edilen 3 Kasım 1914'te, İngiliz ve Fransız donanmalarına ait gemilerin, boğazın girişini bombardımanı sırasında şehit olan 5 astsubay ve 81 er, Seddülbahir Kalesi'nde düzenlenen törenle anıldı.
Seddülbahir - 03.11.2019
Çanakkale Savaşları'nın ilk şehitleri anıldı
Çanakkale Savaşları'nın ilk şehitleri 5 subay ve 81 er, Seddülbahir Kalesi'nde düzenlenen törenle anıldı.
Seddülbahir - 12.09.2019
Yahya Çavuş'un doğduğu ev müzeye dönüştürülecek
Balkan Savaşları'nda Osmanlı Ordusunda görev alan Yahya Çavuş, Birinci Dünya Savaşı sırasında seferberlik ilan edildiğinde tekrar cepheye gitti. Çanakkale Cephesi'nde 9. Tümen'e bağlı 26. Alay, 3. Tabur, 10. Bölük, 1. Takım Komutanı olan Yahya Çavuş, işgal güçlerinin çıkarma yapması ihtimaline karşı bağlı olduğu alayın Seddülbahir'i savunmakla görevlendirilmesi üzerine bu bölgeye geçti.
Seddülbahir - 02.07.2019
Kartal'da fabrika yangını
Alınan bilgiye göre, Çavuşoğlu Mahallesi Seddülbahir Caddesi'ndeki fabrikanın makine dairesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Seddülbahir - 25.06.2019
Taylandlı "Sıla" Çanakkale'ye gelin geldi
Eceabat ilçesi Seddülbahir köyünde yaşayan Şafak Fındık, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda bilgisayar programcılığı öğrenimi görürken dil eğitimi için bir yıllığına Japonya'ya gitti.
Seddülbahir - 24.05.2019
ÇANAKKALE Gelibolu Yarımadası'nda, 'Türk dostu' İngiliz subay mezarı
Gelibolu Yarımadası'nda, 'Türk dostu' İngiliz subay mezarıÇanakkale Kara Savaşları sırasında İngiliz ordusunda yarbay olarak görev yapan Charles Hotham Montagu Doughty Wylie, 26 Nisan 1915 tarihinde Seddülbahir bölgesindeki çıkarma sırasında elinde bastonla ilerlerken vücuduna isabet eden...
Seddülbahir - 22.04.2019
Uzun Yolculuk" İzleyicilerle Buluşuyor
Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteklediği ve drama canlandırmaların yer aldığı Uzun Yolculuk'ta Ali Sürmeli, Rıza Akın, Coşkun Çetinalp gibi ünlü oyuncular da rol aldı. 120 dakikalık belgeselin metin yazarı ve genel koordinatörlüğünü Bülent Günal'ın, proje sorumluluğunu Yılmaz Aydın'ın, editörlüğünü Cansu Oyan ve Ceyhun Şenkal'ın üstlendiği belgeselin müziklerinde ise Vatanım Sensin, Payitaht Abdülhamid, Seddülbahir 32 Saat dizilerinin de müziklerini yapan Yıldıray Gürgen'in imzası bulunuyor.
Seddülbahir - 08.04.2019
Eceabat Kaymakamı Yılmaz'dan Muhtarlara Plaket
Yılmaz, seçimin ardından görev değişikliği olan Büyük Anafarta, Seddülbahir, Bigalı, Alçıtepe, Kilitbahir köyleri ile İsmetpaşa Mahallesi muhtarlarına teşekkür plaketi takdim etti.
Seddülbahir - 18.03.2019
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni
Son olarak 15 Temmuz'da bir daha görülen bu necip milletteki diriliş ruhunun, her daim canlı kalacağını, var olacağını, bu zafer bize abidevi olarak gösteriyor, onun bir sembolü. Çanakkale ruhu ile kendimize şekil verdikçe Türk milleti, devletiyle ilelebet payidar kalmaya devam edecektir. Bizler de gelecek nesillere bu kutsal emaneti en güzel şekilde vermek için elimizden gelen gayreti fazlasıyla göstereceğiz. Unutmayalım ki hepimizin omuzlarında sorumluluk var ve bu sorumluluk özellikle öğretmenler olarak bizlerde var. Bu sorumlulukla ilgili en büyük ışığı, en büyük gayreti de çocuklarımızda görmek istiyoruz." Bakan Selçuk, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ile başlayıp Conkbayırı, Seddülbahir, Arıburnu, Anafartalar kara savaşları ile taçlanan bu büyük zaferin kahramanları olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, bütün askerleri, bütün neferleri saygıyla andığını ifade etti.
Seddülbahir - 17.03.2019
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yılı
Çanakkale Deniz Zaferi'nin büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali büyük bir zafer olduğuna işaret eden Filiz, şu ifadelere yer verdi: "Vatanseverlik, fedakarlık, cesaret ve inanç gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği Çanakkale Savaşlarında, Anafartalar'da, Conkbayırı'nda, Kireçtepe'de, Arıburnu'nda, Seddülbahir'de Çanakkale cephesinin her noktasında eşsiz bir destan yazılmıştır.
Seddülbahir - 17.03.2019
Türk Eğitim-Sen Başkanı Geylan, Çanakkale Zaferi'ni Kutladı
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan, Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümüne nedeniyle bir mesaj yayımladı. Geylan'ın yayımladığı mesaj şöyle: "Çanakkale Zaferi, bağımsızlığını her şeyden üstün tutan, topraklarını işgal sultasına karşı canı pahasına koruyan, kadın, erkek, yaşlı, çocuk herkesin kahramanca çarpıştığı, umudun her daim canlı tutulduğu, cesaretin hiç yitirilmediği, mukaddes bir amaca hizmet eden, tarihin akışını değiştiren olağanüstü bir destandır. Gelibolu Yarımadasında vatanımız için toprağa düşen o canlar, 'Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve başka komutanlar geçebilir' diyen Atatürk ve Kazım Karabekir, M. Fevzi Çakmak, Hüseyin Avni, Mehmet Esat Bülkat gibi kahraman komutanların askerleriydi. Arıburnu'nda, Conkbayırı'nda, Seddülbahir'de, İntepe'de, Anafartalar'da, Kilitbahir'de alevler göğü kapladıkça, can hıraş feryatlar arşa değdikçe yüreklere kan oturuyordu.
Seddülbahir - 04.03.2019
Kaşdemir: Bigalı Mehmet Çavuş Gibi Bir Yürek, Bir de Kürek Yeter
ÇANAKKALE Savaşları'nın Güney Cephesi'ndeki Seddülbahir bölgesinde karadan çıkarma yapan İngiliz kuvvetlerine geçit vermeyen düzenlenen programla anıldı.
Seddülbahir - 15.02.2019
Gelibolu'da 4 Milyon Ziyaretçi Hedefi
Tarihi alana ilişkin projeler hakkında bilgi veren Kaşdemir, "Tespit edilmiş 25 şehitlik alanının ziyarete açılmasına ve şehitlerimize yakışır düzenlemeler yapılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Seddülbahir Kalesi'nin restorasyonu mart ayında, teşhir tanzimi ise yıl sonunda tamamlanacak.
Seddülbahir - 09.01.2019
Gelibolu'nun Tahliyesinin 103'üncü Yılı İçin Tören Düzenlendi
ÇANAKKALE'nin Eceabat ilçesine bağlı Seddülbahir köyünde, Çanakkale Zaferi ve Gelibolu Yarımadası'nın tahliyesinin 103'üncü yıl dönümünde, 'Bir milletin yeniden dirilişi' sloganıyla tören düzenlendi.
Seddülbahir - 09.01.2019
İtilaf Devletleri'ne Bağlı Güçlerin Gelibolu'dan Tahliyelerinin 103. Yılı
İtilaf Devletleri'ne bağlı güçlerin Gelibolu Yarımadası'ndan tahliyelerinin 103. yılı dolayısıyla Eceabat ilçesinin Seddülbahir köyünde tören düzenlendi.
Seddülbahir - 22.11.2018
Kalpten Gelen Yolculuk Çanakkale ve Safranbolu ile Yol Aldı
Konaklamalı Çanakkale gezisinin güzergahı; Kilit Bahir Kalesi, Rumeli Mecidiye Tabyası, Bigalı Köyü Atatürk Evi, Anzak Koyu, Büyük Anafartalar Köyü, Arıburnu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Avusturalya Anıtı, Kırmızı Sırt Tünel ve siperler, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı, Anafartalar Ovası, Alçıtepe Köyü, Salim mutlu Müzesi, İkiz Koyu, Seddülbahir Köyü, Çanakkale Şehitler Abidesi, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Soğanlıdere Sargı Yeri Şehitliği, Havuzlar Şehitliği.
Seddülbahir - 21.11.2018
Samsun'da Hırsızlık İddiası
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, 5 Kasım'da Fevzi Çakmak Mahallesi Oğuz Kılınç Sokağı'nda Engin U'nun ikametinden bin 500 lira, altın kolye ile cep telefonu, 8 Kasım'da Seddülbahir Sokağı'nda Elif Ç'nin evinden de 7 bin 500 lira çalınmasıyla ilgili çalışma başlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Seddülbahir Haber, Seddülbahir Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Seddülbahir haber sayfamızda Seddülbahir haberleri okuyabilir, Seddülbahir son dakika haberleri ve güncel Seddülbahir gelişmelerini görebilirsiniz. Çanakkale gelibolu'nun tahliyesinin 104'üncü yılı iç
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 08:43:18. #1.16#
title