SEDAŞ Ekiplerinden Anında Müdahale

SEDAŞ Ekiplerinden Anında Müdahale

Meteoroloji'nin uyarısını yaptığı kuvvetli yağış ve fırtına, sabah saatlerinde özellikle kendini Kandıra sahillerinde hissettirdi.

SEDAŞ Ekiplerinden Anında Müdahale

SEDAŞ'tan Kandıra Sahillerinde Enerji Verme Mücadelesi

Sabah saatlerinde de gök gürültülü ve sağanak şeklinde devam eden yağışla birlikte ( 90-100 km/saat) kuvvetle esen fırtına çatıların uçmasına, ağaçların yıkılması ile elektrik şebekesinin zarar görmesine neden oldu. Kandıra ilçe merkezinde hava muhalefetinin olumsuz bir etkisi olmaz iken Karadeniz sahil şeridindeyağış ve fırtına SEDAŞ ekiplerini alarma geçirdi. SEDAŞ Ekipleri elektrik enerjisini bir an önce verebilmek amacıyla tüm gayreti ile sahada mücadele etti.

SEDAŞ EKİPLERİ TEYAKKUZDA

Meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak hazırlığını yapan SEDAŞ Kandıra İşletme Bakım Ekipleri, oluşan hasarların giderilmesi için tüm ekipleri ile sahada yer alırken, Alo 186 çağrı merkezinden gelen ihbarlar için de seferber oldu.Kandıra bölgesinde sabah saat 06.30 sıralarında başlayan ve özellikle sahil kısımlarını etkileyen etkili yağış ve fırtına sonucu bir çok ağaç devrilmesi ve bina çatılarının uçması nedeniyle Bağırganlı elektrik şebekesindeve Sarısu dağıtım hatları (34 bin 500 voltluk)orta gerilim şebekesindeiletken kopuklukları, Kefken, Kerpe ve diğer sahil bölgelerinde yer yer (400 Voltluk) alçak gerilimşebekesinde de iletken kopmaları meydana geldi. SEDAŞ İşletme BakımEkipleri organize olarak, sabah saatlerinde başladıkları çalışmalarıtüm hızıyla sürdürerek, arızaların giderilmesi ve abonelere enerji verilebilmesi için şebekede gerçekleştirdikleri mücadeleye devam ettiler.

YÜZLERCE HASAR OLUŞTU

Akıncı Trafo Kabini ile Akçaovaenerji çıkışında da oluşan hasarlar nedeniyle SEDAŞ bu hattan beslenen abonelere enerji vermek için büyük bir mücadele verdi. Şebekede orta gerilim ana hatlarında büyük hasarlar oluşurken, alçak gerilim abone bağlantılarında da yüzlerce hasar ve bunlara bağlı olarak arızalar meydana geldiğibelirlendi.

Kaynak: Bültenler