Seda Sayan, Tokat'ta İlk Konserini Verdi

Seda Sayan, Tokat'ta İlk Konserini Verdi

Ünlü Sanatçı Seda Sayan, Annesinin Memleketi Tokat'ta İlk Kez Hayranlarıyla Buluştu. Konser Alanına Eşi Onur Şan ile Birlikte Gelen Ünlü Şarkıcıya, Hayranları Yoğun İlgi Gösterdi.

Seda Sayan, Tokat'ta İlk Konserini Verdi

Ünlü sanatçı Seda Sayan, annesinin memleketi Tokat'ta ilk kez hayranlarıyla buluştu. Konser alanına eşi Onur Şan ile birlikte gelen ünlü şarkıcıya, hayranları yoğun ilgi gösterdi.

Gaziosmanpaşa Stadyumu'nda Tokatspor yararına düzenlenen konserde sahne alan Seda Sayan, konser alanına eşi Onur Şan ile üstü açık otomobille geldi. Ellerinde Tokatspor bayraklarıyla seyircileri selamlayan çifte, hayranları yoğun ilgi gösterdi. Onur Şan ile birlikte sahne aldığı konserde dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşatan Seda Sayan, sık sık Tokatlılara seslendiği sahnede Tokat için elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi. Hemşehrilerinden tam not alan Sayan, çok küçük yaşlarda bir defa Tokat'a geldiğini belirterek, "Tokat'ta doğmadığını ama atalarım Tokatlı. Rahmetli babam Tokatlı olmakla gurur duyardı. Dışarıda erkeğin sözü geçse de evde hanım sözü geçer, eşimi ilk olarak Tokat'a getirdim. Tokatlı olmaktan gurur duydum, onur duydum" dedi.

Onur Şan ise, Tokat'ın en güzel kızını aldığını söyleyerek, Pazar ilçesine okul yaptırmak için protokol imzalayan Sayan'la gurur duyduğunu dile getirdi. Tokat türküleri ile hayranlarına mini bir konser verirken sahnede romantik anlar yaşayan çift, dans etti. Eşi Onur Şan'dan gözünü bir an olsun ayırmayan Sayan, Tokat havalarıyla eşiyle sahnede oynamayı da ihmal etmedi. Soğuk hava nedeniyle üşüyen Sayan, sırtına atkı alarak konserine eşini uğurladıktan sonra devam etti. Ünlü sanatçı, programını eşi Onur Şan'la birlikte sahaya inerek hayranlarına veda ederek tamamladı.

Bu arada, konser öncesinde ünlü şarkıcının Pazar ilçesine yaptıracağı ve yaklaşık 2 milyon YTL'ye mal olacak 18 derslikli lisenin protokol anlaşması da imzalandı. Vali Dr. Recai Akyel ile birlikte protokole imza atan sanatçıya Tokat milletvekilleri ve protokolü de sahneye çıkarak destek oldu. Vali Akyel, örnek davranışından dolayı Sayan'a teşekkür ederek, bol kazanç diledi. AK Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün'ün, babasının adına da bir okul yaptırması isteğini geri çevirmeyen Sayan, "Allah nasip ederse annem adına yaptıracağın okul bitip açılışı yapıldıktan sonra rahmetli babamın adına da okul yaptıracağıma söz veriyorum" diye konuştu.

Vali Akyel, Sayan'a gümüş ibrik hediye ederken, Tokatspor Kulübü yönetiminden Bekir Atılgan ise Tokatspor'un bordo-beyazlı atkısını hediye etti.

(Nİ-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA