Seda Sayan, Annesinin Adına Memleketi Tokat'a Lise Yaptırıyor
Haberler » Magazin » Haber

Seda Sayan, Annesinin Adına Memleketi Tokat'a Lise Yaptırıyor

Ünlü Sanatçı Seda Sayan'ın Tamer Karadağlı ile Başrolünü Paylaştığı 'Fedai' Dizisindeki Rolü Gerçek Oluyor. Sanatçı, Tıpkı Dizideki Gibi Annesinin Adına Memleketi Tokat'a Lise Yaptırıyor.

Seda Sayan, Annesinin Adına Memleketi Tokat'a Lise Yaptırıyor

Ünlü Sanatçı Seda Sayan'ın Tamer Karadağlı ile başrolünü paylaştığı 'Fedai' dizisindeki rolü gerçek oluyor. Sanatçı, tıpkı dizideki gibi annesinin adına memleketi Tokat'a lise yaptırıyor.

Ünlü sanatçı Sayan'ın annesi Ayşe Ak Gürsaçar, amcasının hanımı Hatice Gürsaçar ile ünlü menajer Stelyo Pipis, Tokat'ta okulun yapacağı Pazar ilçesinde incelemelerde bulundu. Tokat Valisi Dr. Recai Akyel'i, AK Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün ile birlikte ziyaret eden ünlü sanatçının annesi Gürsaçar, uzun yıllardır düşündükleri okul projesini hayata geçirecek olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Gürsaçar, kızı Seda Sayan'ın 'Fedai' dizisindeki okul yaptırmasının gerçeğe dönüştüğünü ifade ederek, "Pazar ilçesinde yapılacak olan okulda benim ismim ile kızımın ismi yer alacak. 3 Mayıs tarihinde Seda'nın Tokat'ta konseri olacak ve temel atma törenine katılacak. Uzun yıllardır düşünüyorduk, bugüne kısmetmiş" dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün ise, ünlü sanatçının annesinin doğduğu Pazar ilçesine okul yaptıracağından memnun olduklarını dile getirdi. Vali Akyel ise Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası'na desteklerin devam etmesinden sevinç duyduklarını belirterek, "Biz de Tokatımızın medarı iftiharı ve ülkemizin sevilen ses sanatçısı Seda Sayan hanımefendiye yardımından ve doğduğu toprakları unutmadığından dolay teşekkür ediyorum. Kısa sürede lisenin eğitimi açılmasını diliyorum" diye konuştu. Vali Akyel ayrıca, Seda Sayan'ın annesi ve ünlü menajer Stelyo Pipis'e Tokat'a has sofra bezi hediye etti.

(Nİ-SA-OK-Y)