Seçmen Kütükleri Askıda

Seçmen Kütükleri Askıda

Seçmen Kütükleri Askıya Çıktı.

Seçmen Kütükleri Askıda

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimler yaklaşırken Seçmen listeleri askıya çıkarıldı.

LİSTELER 31 MART'A KADAR ASKIDA KALACAK

Genel seçimlerinden önce askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 31 Mart 2011 Perşembe günü saat 17.00'de askıdan indirilecek.

SEÇMEN GÜNCELLEŞTİRME YAPTIRACAK Güncelleştirme amacıyla çıkarılan muhtarlık bölge askı listelerinde şu kişiler güncelleştirme yaptıracak…

-Muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayanlar

-Başka bir muhtarlık bölgesine gelenler

-Öğrenci olup, öğrenim gördükleri yerde oy kullanmak isteyenler

-Bilgilerinde yanlışlık veya eksiklik bulunanlar

-Askerlikten terhis olanlardan listede kaydı bulunmayanlar

-Kamu hizmetlerinden yasaklı olup da, süresi sona erenler

TC KİMLİK NO'SU OLMAYAN LİSTEDE YOK

Kısıtlı veya kamu hizmetlerinden yasaklı olanlar, MERNİS kayıtlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olup da, seçmen niteliğine sahip olmakla birlikte MERNİS Adres Kayıt Sisteminde bulunmayanlar, Muhtarlık listelerinde yer almıyor.

ASKI LİSTESİNDE İSMİNİZ YOKSA NE YAPACAKSINIZ?

Askıya çıkartılan muhtarlık bölgesi askı listesinde yanlışlık veya eksiklik bulunan, muhtarlıklara ya da nüfus müdürlüğüne veya ilçe seçim kurulu başkanlığına müracaat edebilecekler.

Öğrenci olup, okudukları yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen, öğrenciler ise okuldan öğrenci belgesi alarak ve yurtta kaldıklarına ilişkin belge ile ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvuracaklar.

Ess…

LİSTELER www.ysk.gov.tr ADRESİNDEN DE KONTROL EDİLEBİLİR

Bu arada seçmen listeleri yüksek seçim kurulunun www.ysk.gov.tr internet adresinde de yayınlanırken seçmen sandık listelerinin kesinleşmesinden sonra seçmen bilgi kağıtlarının dağıtılmasına 24 Nisan tarihinde başlanacak