Seçime Sosyetik Analiz

Seçime Sosyetik Analiz

Sosyete Camiasının Önde Gelen İsimleri Seçimlere Sayılı Saatler Kala Seçimlerle İlgili Düşüncelerini Açıkladı

Seçime Sosyetik Analiz

SOSYETE CAMİASININ ÖNDE GELEN İSİMLERİ SEÇİMLERE SAYILI SAATLER KALA SEÇİMLERLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİ AÇIKLADI

Gerek sosyal sorumululuk projelerine verdikleri desteklerle gerek düzenledikleri yardım organizasyonlarıyla önemli projelere imza atıyorlar. Geçtiğimiz günlerde yine yardım amaçlı bir organizasyonda bir araya gelen seçkin isimlerle pazar günü yapılacak olan genel seçimleri değerlendirdi.

Sinem Bayer

Seçim tarihinde İstanbul'da olmak için 3 ay önceden uçak biletlerimizi ayırttık. Bir gece birada kalıp tekrar yazlığımıza geri döneceğiz. Bu iş eşimin sağlık durumundan dolayı çok zor olacak ama herşeye rağmen vatandaşlık görevimizi yapmak için oyumuzu kullanacağız. Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip her vatandaş oyu kullanmalı. Bu son derece basit ve zaten yapılması gereken bir şey. Hele ki günümüzün zor şartlarında...

Türkiye şu anda gerekten çok zor bir dönemeçten geçiyor. Türkiye yaşam savaşı veriyor şu anda. Şu anda keşke iktidarda kendi aralarında atışmak yerdine hep beraber biraraya gelip ilerlemek adına yeni adımlar atsalar. Her kafadan bir ses çıktığı zaman işte Türkiye bu hale geliyor.

Olduğumuz yerde sayıyoruz adeta. Bence sandıktan yine AKP lider oladak çıkacak ancak koalisyon olacak. AKP eskisi gibi sert olmayacak. O koalisyonda bu vatana ve millete yararlı işlere imza atmalı. Şu anda maalesef herkes birbirine çamur atıyor. E madem öyleyse sen çözüm öner!

Sinem Bayer ayrıca, politika dünyadaki en büyük güçlerden biri olduğunu söylerek, "Bu güçlerle insanlara yardım edebilirsiniz. O kadar basit ki aslında çevremizi güzelleştirmek, yollarımızı düzeltmek, yeni tiyatro açmak vs... Ama insanlar maalesef o arenaya girdikleri andan itibaren bir değişim geçiriyorlar" dedi.

Müge Canmutlu

EŞİM Ercan'la birlikte aylar öncesinden planımızı yaparak 21 Temmuz'da Bodrum'dan İstanbul'a dönmek için yerimizi ayırtırdık. Çünkü ülkemizin geleceği için vatandaşlık görevini yerine getirip mutlaka oyumuzu kullanmamız gerekiyor.

Üç parti garanti

Sandıktan kimin çıkacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Ama medyadan takip ettiğime göre meclise AKP, MHP, CHP'nin girmesi garanti gözüküyor. Şu anda ben de her vatandaş gibi parti liderlerinin düşünceleri ve planlarını dinliyorum. Kararımı verip sandık başına gideceğim.

Sema Çelebi

Eğer Allah sağlık açısından herhangi bir mani vermezse seçim zamanı muhakkak İstanbul'da olacağım. Her vatandaş oy kullanarak bu kutsal görevi yerine getirmeli. Bir vatandaş olarak en önemli görevlerimizden biri. Ben de seçim gecesi bir televizyon kanalında canlı yayına katılarak düşüncelerimi dile getireceğim. Bence sandıktan koalisyon çıkabilir. CHP ile MHP'nin koalisyon yapma olasılığı var.

Gülay Kamaz

BU yıl seçim tarihi maalesef tatil programlarının yoğun olduğu zamana denk geldi. Ama ben bir ay önceden 21 Temmuz günü İstanbul uçağına yerimi aldım. Mutlaka İstanbul'da ve sandık başında olacağım. O gece sabaha kadar televizyon başında seçim sonuçlarını heyecanla takip edeceğim.

Oy kulanmak, Türk olduğumuzu ve vatandaşın söz hakkını hissettiren bir olay. Ve eminim milletimiz bu konuda hassas davranarak oyunu kullanacak. Ben AKP'yi güçlü görüyorum. Ama MHP ve CHP'nin de özellikle son günlerde büyük bir atak içinde olduğunu kabul etmek lazım. Konuyu özetlemek gerekirse, Türkiye için en hayırlısı hangi parti olacaksa onun iktidara gelmesi diyebilirim.

Nedret Taciroğlu

22 Temmuz'da özellikle burada olacağım. Her vatandaşın en asli görevi oy kullanmak. Eminim herkes bu konuda duyarı davranacak. Ben sandıkta MHP'nin büyük çıkış yapacağını düşünüyorum. Her an sürpriz yaşanabilir.

Kaynak: Gecce