Sdg Haberleri

Sdg haber, Sdg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sdg - Dün
2020 ABD Başkanlık Seçimleri: Ufukta Biden görünüyor
McKeon Biden'ın Senato'da geçirdiği yıllarda uzun bir süre boyunca onun dış politika danışmanı olarak çalıştı ve ayrıca Obama yönetiminde Savunma Bakanlığı politika yetkilisi olarak çalıştı. McKeon ABD'nin kendi kamuoyunu kandırmak için PKK'nın Suriye koluna yapıştırılmış bir etiket olan "Suriye Savunma Gücü'ne" (SDG) verdiği desteği açıkça savundu ve Türk güvenlik güçlerinden "düşman" olarak bahsetti.
Sdg - 15.10.2020
Asurilerden İsveç'e "PKK'nın, Hristiyanlara yönelik saldırılarına sessiz kaldığı" eleştirisi
Çavuşoğlu'nun Linde'ye, YPG/PKK ve SDG unsurlarının saldırılarına maruz kalan Suriyeli Asuri ve diğer Hıristiyan azınlıkları dinlemesi çağrısının hatırlatıldığı yazıda, "Çavuşoğlu, İsveç'in PKK ve uzantısı YPG'nin sistematik saldırılarına maruz kalan Asurileri dinlememesini eleştirdi.
Sdg - 15.10.2020
Asurilerden Dışişleri Bakanı Linde'ye tepki
İsveç Asuri Federasyonu'nun internet sayfasındaki başyazıda şöyle denildi: "Türkiye'nin Suriye'den çekilmesi gerektiğini söyleyen Bakan Linde'ye yanıt veren Sayın Bakanımızın argümanlarından birinin İsveç'in PKK'nın ve onun kollarından biri olan YPG'nin sistematik zulümlerini eleştiren Asurileri dinlemediği olduğu ve Asurileri ve Hristiyanları dinleyerek, SDG'nin onlara ne yaptığını açıklamalarına izin vermelerini istediği kaydedilmektedir.
Sdg - 14.10.2020
PKK'ya kucak açan Avrupa, Diyarbakır Annelerini görmezden geliyor
Macron, Nisan 2019'da YPG/PKK'lı teröristleri SDG adı altında Elysee Sarayı'nda kabul ederek örgüte desteğini üst düzeye çıkardı.
Sdg - 13.10.2020
İsveç Dışişleri Bakanı Linde, Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
İsveç'in terörle mücadele konusunda da küresel çabalara katkı sağladığını savunan Linde, PKK'nin AB ve İsveç tarafından terör örgütü kabul edildiğini kaydederek, "Ancak SDG gibi diğer örgütler terör listesinde bulunmamaktadır.
Sdg - 1.10.2020
ABD, Suriye'deki terör örgütü DEAŞ mensubu vatandaşlarını ülkesine getirdi
ABD Adalet Bakanlığı, Suriye'de SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK'nın elinde tuttuğu terör örgütü DEAŞ mensubu Amerikan vatandaşlarının tamamını ülkelerine getirdiklerini açıkladı.
Sdg - 22.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik:  İstikşafi görüşmeler başlayabilir
'BM YETKİLİSİ, TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ' Çelik, son derece yanlış buldukları bir temasın gerçekleştiğini belirterek, "BM Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar Özel Temsilcisi Virginia Gamba, terör örgütü PYD/PKK'nın oradaki kamuflajı olan SDG terör örgütünün yöneticileriyle videokonferans yönetimiyle orada görüştü.
Sdg - 19.9.2020
ABD'den Suriye'ye radar ve zırhlı muharebe araçları sevkiyatı
Suriye'nin kuzeydoğusunun belirli bölgelerinde çekilen ABD ordusu, SDG ismini kullanan YPG/PKK terör örgütü ile işbirliğini devam ederken ülkenin doğusundaki petrol tesislerini de örgütle birlikte kontrol etmeye devam ediyor.
Sdg - 17.9.2020
Suriye'deki iç savaşta 857 sağlık çalışanı öldürüldü
Terör örgütü DEAŞ 36, DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon güçleri 13, SDG adını kullanan terör örgütü YPG/PKK 6, askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı gruplar 31, kimliği belirtilmemiş diğer taraflar ise 50 sağlık çalışanını öldürdü.
Sdg - 17.9.2020
Dışişlerinden BM Özel Temsilcisinin sözde SDG elebaşıyla görüşmesine tepki Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Çocuklar ve Silahlı Çatışma Özel Temsilcisi Virginia Gamba'nın, sözde Suriye Demokratik Güçleri (SDG) elebaşı Ferhat Abdi Şahin'le görüşmesine tepki göstererek, "Bu tutum, terörle mücadele konusundaki BM...
Sdg - 15.9.2020
Son dakika haberleri! Terör örgütü YPG/PKK, iş birliğinden kaçan Arap savaşçıların peşine düştü
Harekat sırasında YPG/PKK güdümündeki SDG saflarında yer alan yüzlerce Arap savaşçı ise silahlarını bırakarak örgütten kaçmıştı.
Sdg - 1.9.2020
ABD'li uzmandan "Obama, ABD'yi Suriye'de PKK ile ittifaka soktu" değerlendirmesi
Obama döneminde ABD'nin, Suriye politikasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Doran, "Obama'nın, PKK'nın Suriye kolunu sahiplenmesi büyük bir siyasi skandaldı. Buna tek neden, ABD hükümetinin PKK'yı bir terör örgütü olarak tanımlaması değil. Washington, bu ilişkiyi gizlemek için YPG'yi Suriye Demokratik Güçleri (SDG) olarak yeniden isimlendirdi.
Sdg - 31.8.2020
Rusya'nın davetlisi YPG/PKK ve sözde muhalifler "federasyon" üzerinde uzlaştı
Taraflar ayrıca gelecekte terör örgütü YPG/PKK'nın paravanı SDG'nin Suriye ordusuna katılmasında anlaştıklarını açıkladı.
Sdg - 30.8.2020
Suriye'de alıkonulanların yaklaşık 100 bininden haber alınamıyor
Söz konusu sürede terör örgütü DEAŞ tarafından 8 bin 648 kişi, SDG adını kullanan terör örgütü YPG/PKK tarafından ise 2 bin 56 kişinin zorla kaybedildiği belirtilen raporda, rejim karşıtı silahlı grup Heyet Tahrir Şam tarafından ise 2007 kişinin zorla kaybedildiğine dikkat çekildi.
Sdg - 26.8.2020
Son dakika haberleri... Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey ile görüştü
ABD'nin, SDG adını kullanan YPG/PKK ile Suriye Kürt Ulusal Konseyini (ENKS) uzlaştırıp, Suriye görüşmelerine ilişkin siyasi sürece dahil etme çabalarına Ankara'nın karşı çıktığı biliniyor.
Sdg - 16.8.2020
Son dakika gündem: Terör örgütü YPG/PKK'yı protesto eden Deyrizorlu aşiretlere Tel Abyad halkından destek
Dövizlerde, "Deyrizor'daki özgür aşiretlere selam olsun", "Tel Abyad'daki Arap aşiretleri Deyrizor aşiretleriyle dayanışıyor ve destekliyor", "Deyrizor'daki katil SDG'yi istemiyoruz" ve "Tel Abyad Yerel Meclisi Arap aşiretlerin ayaklanmasını destekliyor.
Sdg - 11.8.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"Amerika Birleşik Devletleri Suriye topraklarında terör örgütü PKK'nın kolu SDG ile petrol anlaşması yaptı, Türkiye'den de tepkiler geldi.
Sdg - 10.8.2020
Terör örgütü YPG/PKK'nın Deyrizor'da kuşattığı bölgelerde gerginlik sürüyor
Bu arada, terör örgütünün şiddete başvurması üzerine, YPG/PKK güdümündeki SDG safından 40 silahlı Arap unsurun ayrıldığı belirtildi.
Sdg - 5.8.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Adana'da gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, terör örgütü YPG/PKK güdümündeki SDG'nin ABD'li bir şirketle yaptığı duyurulan petrol anlaşmasıyla ilgili "Bu topraklar ve bu toprakların altındaki bütün milli servetler Suriye halkınındır.
Sdg - 5.8.2020
İran'dan ABD'li şirket ile YPG/PKK arasındaki petrol anlaşmasına tepki
İran Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü YPG/PKK güdümündeki "Suriye Demokratik Güçleri"nin (SDG) ABD'li bir şirketle yaptığı duyurulan petrol anlaşmasının uluslararası hukukun ihlali olduğunu belirtti.
Sdg - 3.8.2020
Dışişleri Bakanlığından ABD'li şirket ve YPG/PKK arasındaki petrol anlaşmasına tepki Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, YPG/PKK terör örgütü güdümündeki "Suriye Demokratik Güçleri"nin (SDG) ABD'li bir şirketle yaptığı duyurulan petrol anlaşmasını, uluslararası hukuku hiçe sayan, Suriye'nin toprak bütünlüğüne, birliğine ve egemenliğine kasteden ve terörizmin finansmanı kapsamına giren bir...
Sdg - 22.6.2020
Son dakika haberleri: Sezar yaptırım yasası ve Suriye dinamikleri
SYY Suriye rejiminin kontrol ettiği bölgelerdeki kişilerle ekonomik faaliyeti ve finansal transferleri de yasaklıyor. Dolayısıyla Suriye rejiminin kontrol etmediği bölgelerde yer alan gerçek ve tüzel kişilerle ticari faaliyette bulunmak yaptırım kapsamında değil. Pratikte yasa tarafından işaret edilen bu durumun bir takım ikincil (siyasi ve ekonomik) sonuçları olacağa benziyor. Böylece Suriye'nin kuzeyinde SDG (YPG) tarafından kontrol edilen bölgelerde, geçmişe oranla, uluslararası ticari işlemlerde artış olabilir.
Sdg - 16.6.2020
BM, Yemen'de çocuk ölümleriyle suçlanan Suudi Arabistan'ı "utanç listesinden" çıkardı
YPG-YPJ/PKK 283 çocuk savaşçı kullandı Terör örgütü YPG-YPJ/PKK'nın omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG), 283 çocuk savaşçı kullanırken, Heyet Tahrir Şam örgütü bünyesinde 245, Suriyeli muhalifler 191, rejim ve rejim yanlısı güçler 15 çocuk savaşçı bulundurdu.
Sdg - 10.6.2020
ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral McKenzie'den "Irak" açıklaması Açıklaması
McKenzie, "Irak hükümetinin ABD ve koalisyon kuvvetlerinin ülkede kalmasını isteyeceğine inanıyorum." diye konuştu. "Suriye'de ne kadar kalacağımız siyasi bir karara bağlı" ABD'nin Suriye'nin kuzeydoğu ve doğusunda SDG adını kullanan YPG/PKK ile çalışmaya devam edeceğini aktaran Kenneth F.
Sdg - 22.5.2020
DEAŞ'ın iki kritik ismi Deyrizor'da öldürüldü
ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon, SDG ismini kullanan YPG/PKK ile düzenlediği operasyonda, DEAŞ'ın sözde Kuzey Bağdat sorumlusu ve sözde lojistik sorumlusunu Suriye'de öldürdüklerini açıkladı.
Sdg - 16.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Teröristlerin meşrulaştırılmasına izin vermeyiz" Çavuşoğlu, terör örgütü YPG/PKK ve Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) arasında yürütülen müzakerelere ilişkin bir soru üzerine, gerek Rusya, gerekse ABD'nin YPG/PKK'nın "SDG" ya da "Suriyeli Kürtler" adı altında siyasi sürece entegrasyonu için çaba gösterdiğini belirterek, "YPG tamamen ABD'nin kontrolüne girmeden önce Rusya'nın bu konuda ısrarı ve çabaları vardı.
Sdg - 13.5.2020
Pentagon, YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeydoğusundaki Araplarla ilişkisini raporladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Başmüfettişliğinin Irak ve Suriye'de DEAŞ'a yönelik operasyonlara ilişkin raporunda, SDG ismini kullanan YPG/PKK terör örgütünün Arapları paravan sivil ve askeri yapılarda yönetime katmadığını ortaya koydu.
Sdg - 21.4.2020
Körfez'in Türkiye karşıtı politikalarında yeni sahne Suriye
Böylece MBS ve BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid (MBZ) tarafından fiili olarak yönetilen Suudi Arabistan ile BAE Orta Doğu'da Türkiye aleyhine politikalarını açıktan uygulamaya koydular. Suriye, Türkiye aleyhine faaliyet alanlarından biri haline geldi. Suriye'de Türkiye'nin nüfuz alanını daraltmaya ve güvenliğini tehdit etmeye yönelik davranışlar sergilediler. Türkiye, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin siyasi otorite boşluğundan yararlanarak Suriye'de coğrafi ve siyasi hakimiyet alanı kazanmasının önüne geçmeye çalışırken, Suudi Arabistan ve BAE'nin bu unsurlarla yakın ilişki kurup onlara mali ve askeri yardım sağladığı görüldü. Bu iki ülkenin Suriye Demokratik Güçleri (SDG) kisvesi altında terör örgütü mensuplarına toplamda 1 milyar dolar yardım yaptığı ileri sürülüyor.
Sdg - 16.4.2020
Suriyeli muhalifler, YPG/PKK'nın 2 milyon İdlibli'nin öldürülmesini isteyen açıklamasını kınadı
SMDK, Suriye'de SDG adını kullanan YPG/PKK'nın sözde siyasi kanadındaki kuruluşlardan "Suriye Demokratik Meclisi"nin basın koordinatörlüğünü yapan İbrahim'in, İdlib halkını hedef alan ifadelerini kınayan yazılı açıklama yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sdg Haberleri | Sdg Haber - Haberler - Sdg haberleri, son dakika sdg haber ve gelişmeleri burada. 2020 ABD Başkanlık Seçimleri: Ufukta Biden görünüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 19:52:04. #1.15#
title