Schallıbaum: Galatasaray Evinde Çok Güçlü

UEFA Kupası 1. Tur Rövanş Maçında Yarın Galatasaray ile Karşı Karşıya Gelecek Olan İsviçre'nin Bellinzona Takımının Teknik Direktörü Marco Schallibaum, Karşılaşmada Ellerinden Geleni Yapacaklarını Söyledi.

Schallıbaum: Galatasaray Evinde Çok Güçlü

UEFA Kupası 1. tur rövanş maçında yarın Galatasaray ile karşı karşıya gelecek olan İsviçre'nin Bellinzona takımının teknik direktörü Marco Schallibaum, karşılaşmada ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Schallibaum, Ali Sami Yen Stadı'nda yaptığı basın toplantısında, ilk karşılaşmanın kendileri için kötü bir maç olduğunu belirterek, ''İlk maçta çok açık oynayarak kalemizde 4 gol gördük. Galatasaray evinde çok güçlü ama yarın elimizden geleni yapacağız'' dedi.

İlk maçta Galatasaray taraftarının tribünde üstünlüğü bulunduğunu hatırlatan Marco Schallibaum, ''Her iki maçı da deplasmanda oynuyor gibiyiz. İlk maçta tribünlerde 12 bin kişinin, 11 bini Galatasaray taraftarıydı. Yarın da son derece zor bir maç olacak. Oyuncularım için çok önemli bir maç. Taktiğimizi Galatasaray'ın taktiğine göre belirleyeceğiz'' diye konuştu.

Schallibaum, yarınki maçta sakatlığı bulunan Neri ile ilk maçta kırmızı kart gören Gashi'nin forma giyemeyeceğini söyledi.

Basın toplantısına katılan Bellinzona'nın Türk asıllı oyuncusu Gürkan Sermeter de işlerinin çok zor olduğunu ifade ederek, ''Yarın 2 gol atmamız lazım. Favori Galatasaray ancak 90 dakika var ve futbolda her şey olabilir. Ufak şansımız var'' dedi.

Bellinzona, Galatasaray ile yapacağı maçın hazırlıklarını Ali Sami Yen Stadı'nda, ilk 15 dakikası basına açık antrenmanla tamamladı.

Öte yandan, maçı izlemek için Bellinzona takımıyla birlikte İstanbul'a gelen Galatasaray'ın eski futbolcusu Kubilay Türkyılmaz da spor kıyafetlerini giyip İsviçre takımının antrenmanına katıldı.