Sbs'de Dereceler Alanya Özel Ufuk Ortaokulu ile Körfez Dershanesi'nin

Sbs'de Dereceler Alanya Özel Ufuk Ortaokulu ile Körfez Dershanesi'nin

Bu yıl son kez yapılan Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS), Özel Ufuk Ortakolu ile Körfez Dershanesi Alanya derecelerini elde etti.

Sbs'de Dereceler Alanya Özel Ufuk Ortaokulu ile Körfez Dershanesi'nin

Bu yıl son kez yapılan Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS), Özel Ufuk Ortakolu ile Körfez Dershanesi Alanya derecelerini elde etti. SBS sonuçlarına göre; Özel Ufuk Ortakolu ile Körfez Dershanesi öğrencisi Mehmet Batuhan Kaya ilçe 1.'ncisi olurken Onur Albayrak'da 2.'nci oldu.

Türkiye genelinde 1 milyon 112 bin öğrencinin katıldığı SBS sonuçlarına göre Özel Ufuk Ortaokulu ile Körfez Dershanesi Antalya'da ilk 100'de 7 öğrenci çıkartarak büyük başarı elde etti. Mehmet Batuhan Kaya 492,36 puan alarak Antalya 14.'ncüsü Alanya 1.si oldu. Ayrıca Onur Albayrak 492,358 puan alarak Antalya 15.'ncisi Alanya 2.'ncisi oldu. Özel Ufuk Ortaokulu ile Körfez Dershanesi öğrencileri Mehmet Batuhan Kaya, Onur Albayrak, Tuğçe Demirkoparan, Furkan Can Yılmaz, Ayşegül Demirkol, Muhammed Eren Uslu, Merve Öztürk Antalya çapında ilk 100'e girdi. Elde ettiği başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade eden ilçe 1.'ncisi Kaya, "Böyle bir başarı elde ettiğim için çok mutluyum. Başarımı disiplinli ve düzenli çalışmama borçluyum. Bu disiplin ve düzenli çalışmamı sağlayan okul ve dershane öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum." dedi.

Özel Ufuk Ortaokulu Müdürü Emrullah Rüzgar, hem bireysel hem de kitlesel olarak elde edilen bu başarıların planlı ve sistemli bir çalışmanın doğal sonucu olduğuna inandıklarını dile getirdi. Rüzgar, başarılarla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Kurulduğundan beri yurt içinde ve yurt dışında sayısız başarılara imza atmış olan Ufuk Eğitim Kurumları, başarılarına yeni bir halka eklemiştir. Bu başarıda katkıları bulunan başta öğrencilerimizi ve ailelerini olmak üzere; okullarımızın ve Körfez Dershanelerinin değerli öğretmenlerini tebrik ederim."

Bir yıl sabırla çalışarak ortaya koydukları başarılardan dolayı öğrencilerini tebrik ettiğini dile getiren Dershane Müdürü Özkan Özbak, başarıda disiplinli ve sistemli çalışmanın yanında öğrenci, öğretmen, aile diyaloğunun payının çok büyük olduğunu kaydetti. Körfez Dersanesi öğretmenleri öğrencilerin ihtiyaçlarına göre titiz çalışmalar yaparak bu başarıları ortaya koyduğunu ifade eden Özbak, "Öğrencileri doğru kaynaklarla doğru ve verimli çalışmalarla desteklemişlerdir. Körfez Dersanesi kaliteden ödün vermeden gelecek yıllarda da geçmişteki birikimlerinden faydalanarak Alanya halkına yeni sevinçler yaşatmak için çalışmalarına hız vererek devam edecektir." şeklinde konuştu.