Sayım Sırasında Okul Kapılarının Kapatılmasına Vatandaşlardan Tepki

Sayım Sırasında Okul Kapılarının Kapatılmasına Vatandaşlardan Tepki

İzmir'de Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün de Oy Kullandığı Fatih Lisesi'nde Sayım İşlemleri Sırasında İçeri Girmek İsteyen Vatandaşlar, Okul Kapılarının Kapalı Olmasına Tepki Gösterdi.

Sayım Sırasında Okul Kapılarının Kapatılmasına Vatandaşlardan Tepki

İzmir'de eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün de oy kullandığı Fatih Lisesi'nde sayım işlemleri sırasında içeri girmek isteyen vatandaşlar, okul kapılarının kapalı olmasına tepki gösterdi.

Oy verme işleminin saat 17.00'de sona ermesiyle oy sayma işlemleri başladı. Fatih Lisesi'nde eşi Özenç Özkök'le 2339 nolu sandıkta oy kullanan Hilmi Özkök'ün sandığından CHP birinci çıkarken, AK Parti ikinci sırada yer aldı. Sayım işlerinin yapıldığı sırada içeri kontrol amaçlı girmek isteyen vatandaşlar, kapıların kapalı olduğunu görünce tepki gösterdi.

İçeri alınmayan Nazım Albağlar (70), "Bugün oy kullanmak için girdiğim kapılar şimdi kapanmış. Ben vatandaşlık görevimi yapmak için içeri girip sayımların nasıl yapıldığını görmek istiyorum. Bu benim en doğal hakkımdır. Daha sonra kapıların güvenlik için kapatıldığını ve başka bir kapıdan girmem gerektiğini söylediler. Ben de girip oyların sağlıklı bir şekilde yapılıp yapılmadığını gönül rahatlığıyla gördüm. Umarım bu seçim ülke için hayırlı uğurlu olur" dedi.

275 seçmenin oy kullandığı Özkök'ün sandığından CHP'ye 170, AK Parti'ye 38, MHP'yi 21, DP'ye 21, GP'ye 7, İşçi Partisi'ne 2, HYK'ya 4, bağımsızlar ise 2 oy çıktı.

(KA-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA