Savcı Sayan: Allah Belanızı Versin

Savcı Sayan: Allah Belanızı Versin

Yaptığı ilginç açıklamalarla gündeme gelen Savcı Sayan, Mısır'daki darbeyle ilgili olarak sert ifadeler kullandı.

Savcı Sayan: Allah Belanızı Versin

Mısır'daki askeri darbe ve sonuçları tartışma konusu olurken darbeye karşı en net tavırlardan biri de CHP Eski MYK Üyesi Savcı Sayan'dan geldi. Katıldığı bir televizyon programında Gezi Parkı olaylarından Mısır 'daki darbeye kadar gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Sayan, çarpıcı ifadeler kullandı.

"NEREYE DİRENİYORSUNUZ?"

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak 'Kime direniyorlar?' diye soran Sayan, "Gezi diren, gezi diren… Neye direniyorlar açıklasınlar. Bu ülkenin menfaatine ve yararına ise ben de direneyim" dedi.

"YAZIKLAR OLSUN"

Sözlerine "Sandık varsa seçime gidersiniz. Bu vatandaş iyiyi-kötüyü görür, herkese dersini verir" diyerek devam eden Sayan, sözde aydınların "Demokrasi sandıktan ibaret değil" sözlerini hatırlatarak "Bunu da bizim aydınlar söylüyor. Mısır darbesinden sonra namlusu halka doğrultmuş tanktan sonra kalemini halka doğrultmuş söz de aydınlar gördüm. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

"ALLAH BELANIZI VERSİN"

Mısır'daki askeri darbeyi de değerlendiren Sayan şu ifadelere yer verdi, "Bir Müslüman olarak dün saat sabahın altısına kadar uyuyamadım. Sanki o tankların namluları benim pencereme dayanmış. Benim penceremden ataşe edeceklermiş gibi üzüldüm. O generallere, sisiye, misiye, kisiye, pisiye lanet yağdırdım. Allah belanızı versin!"