Çocuk İstismarcısı İçin Hazırlanan İddianamede Dikkat Çeken Detaylar

Çocuk İstismarcısı İçin Hazırlanan İddianamede Dikkat Çeken Detaylar

Adana'da 4 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan sapık için 66 yıl isteyen Savcı'nın iddianamedeki ifadeleri dikkat çekti. Savcı, "İnsanda bulunması beklenen vicdan, merhamet ve haysiyet niteliklerinden yoksun" dedi.

Adana'da komşusunun 4 yaşındaki çocuğuna istismarda bulunan Sedat K. hakkında, iki ayrı suçtan en üst sınırdan olmak üzere 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede kullanılan ifadeler dikkat çekti.

"İNDİRİM UYGULANMAMALI"

Cumhuriyet savcısı, ağırlaştırıcı neden uygulanması gerektiğini vurguladığı iddianamenin değerlendirme bölümünde, "Şüphelinin, henüz 4,5 yaşındaki ruhen ve bedenen savunmasız bir yavrucak olan mağdureye bir insanda bulunması beklenen vicdan, merhamet ve haysiyet niteliklerinden kelimenin tam anlamı ile geri dönülmez şekilde ayrılarak gerçekleştirdiği, kamu vicdanını çok derinden yaralayan, toplumda yüksek düzeyde infial uyandıran eylemi nedeniyle talep edilen ceza maddelerinin en üst haddinden uygulama yapılmak suretiyle cezalandırılması ve takdiri indirim sebeplerinin uygulanmamasını" istedi.