Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - 30.04.2021
"Bosna Kasabı" lakaplı Mladic'in davasında nihai karar 8 Haziran'da çıkacak
"Soykırım" başlığı altında Srebrenitsa'da 1995'te yaşananlardan dolayı suçlu bulunan Mladic'in emrindeki Sırp güçlerinin hedefinin, Srebrenitsa'nın Bosnalı Müslümanlardan temizlenmesi olduğuna hükmedilirken bu hedefin, savaş suçlusu Sırp komutan Radovan Karadzic ile Mladic'in ortak planı olduğu ifade edilmişti.
Savaş - 30.04.2021
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Toruntay'dan "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" mesajı Açıklaması
Kovid-19 salgını dolayısıyla alınan tedbir ve kısıtlamaların kapsamı dışında kalan taşımacılık hizmeti veren meslek gruplarının sorunlarına değinen Toruntay, şunları kaydetti: "Zor günler yaşadığımız bu dönemde hem çalışma hayatımız hem de aile hayatımızda birçok yeni şey gördük ve yaşıyoruz. Kültürümüz, alışkanlıklarımız, önceliklerimiz, adetlerimiz ve yaşam şeklimiz değişime uğramaya başladı. Bu süreçte bazı meslek gurupları, vazgeçilmez ve zorunlu olarak hayatımıza girdi. Virüsün yayılma hızıyla mücadelede en sık karşılaştığımız uygulamaların başında, kamu ve özel sektörde esnek çalışma, sokağa çıkma kısıtlaması ve tamamen kapanma gibi radikal tedbirlerle ilk kez tanıştık." Taşımacılık sektörünün kısıtlama dışında kalması durumunda hayat zincirinin sekteye uğrayacağını belirten Mustafa Toruntay şöyle devam etti: "Bütün bunlara rağmen bazı meslek dalları ile alakalı hayata geçirilen teşvikler ve tedbirlere dönüp baktığımızda taşımacılık hizmetinin, hayatın akış işlevleri karşısında hak ettikleri konumda olmadıklarını söylememiz gerekir. Belki, pandemi ile savaşan kahramanlar değiller ama hayatın devamını sağlayan ve kolaylaştıran en önemli faktörlerdir.
Savaş - 30.04.2021
Diyarbakır'da tarihi Sur ilçesinde yapımı tamamlanan yapılar hak sahiplerine teslim edilecek
Savaş, Dabanoğlu, Özdemir, Hasırlı, Cemal Yılmaz, Cevat Paşa mahallelerinde süren çalışmalarda Dabanoğlu Mahallesi'nde 40 yapıdan 16'sı, Özdemir Mahallesi'nde 115 yapıdan 77'i olmak üzere yapımı tamamlanan 155 yapıdan 93'ü hak sahiplerine teslim edildi.
Savaş - 30.04.2021
Ampute Futbol Milli Takımı, Polonya ile hazırlık maçları öncesi Ankara'da kamp yapacak
Ampute Futbol Milli Takımı, Polonya Milli Takımı ile 8-9 Mayıs'ta deplasmanda oynayacağı hazırlık karşılaşmaları öncesinde Ankara'da kampa girecek.
Savaş - 30.04.2021
Trakya Üniversitesince çevrim içi düzenlenen konferansta Balkanlar'da yaşanan göçler konuşuldu
Araştırmacı-yazar Yıldırım Ağanoğlu, Balkanlar'dan Anadolu'ya yaşanan göçün Avrupa tarihindeki en büyük felaketlerden biri olduğunu belirterek, Balkan Savaşları'ndaki göç sırasında 632 bin Müslümanın hayatını kaybettiğini bildirdiAğanaoğlu, Trakya Üniversitesince çevrim içi düzenlenen...
Savaş - 30.04.2021
Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü
Şimşek, yayımladığı mesajda, Muş'un Kurtuluş Savaşı'nda tarihin en zor dönemlerinden birini yaşadığını ve vatandaşların bağımsızlık için şanlı bir direniş gösterdiğini belirtti.
Savaş - 30.04.2021
Yapay zeka ve uluslararası güvenlik
Ülkelerin YZ alanındaki küresel yatırım ve finansman payları Sonuç olarak, bir ordu yönetiminin hızlı karar alabilme kabiliyeti açısından YZ'nin geleceğin değişken harekat ortamında önemli katkılar sağlayacağı açık. Otonom sistemlerin yenilenme konusunda yorulmadığı ve kolay ikame edilebilir oldukları dikkate alındığında YZ'nin bu alanda silahlı kuvvetlere yapacağı katkı gelecekte daha da artacaktır. Yüksek işlem gücü sayesinde birçok olasılığı hesaplayabilen YZ teknolojileri, başarı konusunda da silahlı kuvvetlere önemli katkılar sağlayacak. Subay eğitimi, savaş pilotu eğitimi, teknisyen eğitimi gibi alanlarda YZ uygulamaları silahlı kuvvetlerin geleceğinde önemli rol oynayacak.
Savaş - 30.04.2021
Yemen hükümeti ile BAE destekli güçler arasında başlayan gerginlik, yeni çatışmaların habercisi mi?
Yayımlanan birçok raporda, BAE'nin Yemen'de meşru hükümet güçlerine karşı paralel bir yapılandırmaya giderek hükümete bağlı askeri kurumlardan tamamen bağımsız kararlar alan yaklaşık 200 bin savaşçının silahlandırılması ve eğitimi için büyük paralar harcadığı ifade ediliyor.
Savaş - 30.04.2021
Biden'ın sözde soykırım açıklamasının bölgesel işbirliği ve barış çabalarına etkileri
Biden'ın nitelendirmesinin hukuki sonuçları konusunda fikir ayrılıkları olsa da bu ifadelerin siyasi sonuçlarının olacağı muhakkak. Bu açıklamanın özellikle İkinci Karabağ Savaşı'ndan sonra Güney Kafkasya bölgesinde işbirliği fırsatları açısından olumsuz sonuçları olacağı kesin.
Savaş - 30.04.2021
6 Maddede Aşı Hakkında Merak Edilenler!
Yerli Aşı Korona İle Savaşımızda Bizlere Umut Olur Mu? Evet, yerli aşı ülkemiz için koronaya umut olabilir.
Savaş - 30.04.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, gelecek hafta Ukrayna'yı ziyaret edecek
Rusya, 6 Nisan'da Rus ordusunun savaşa hazırlık durumuna ilişkin denetimlere başlandığını, çeşitli bölgelerde taktik tatbikatlar yapılacağını duyurmuştu.
Savaş - 30.04.2021
Libya Başbakanı Dibeybe, ülkede yeniden savaş fitilini ateşlemeye çalışanlara karşı uyardı
Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Libya'da yeniden savaş fitilini ateşlemeye çalışanlar olduğunu belirtti.
Savaş - 30.04.2021
Son dakika haberleri | Yemen'in Hudeyde ve Taiz kentlerindeki patlamalarda 5 çocuk yaşamını yitirdi
Açıklamada, Yemen'deki savaşan taraflara, yerleşim alanlarındaki savaş kalıntısı mühimmatların temizlenmesi çağrısı yapıldı.
Savaş - 30.04.2021
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MKEK Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisine ilişkin paylaşım
Havadan taşınabilir 105 milimetre hafif çekili BORAN obüsünün yerli ve milli olarak tasarlanıp üretildiği anlatılan grafikte, şu bilgiler yer aldı: "Aynı kalibrede en hafif ve en etkili obüs özelliği taşıyor. 17 kilometrede mesafede etkin atış sağlıyor. 1 dakikadan az sürede atışa hazır hale geliyor, dakikada 6 atış yapabiliyor. Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı MEMATT ise uzaktan kumandalı kontrol, 60 derece meyilli tırmanma, çoklu ataşman kullanımı ve balistik koruma özelliklerini içeriyor. Modüler Barut Sistemi MBS de Fırtına ve Panter obüsleri için özel olarak üretilirken, 42 kilometre menzile sahip. Elektrikli Zırhlı Muharebe Aracı E ZMA da elektrikli hibrit sistem, 720 kilometre menzil, 10 saat savaş kabiliyeti ve uzaktan insansız kumanda özelliğine sahip.
Savaş - 30.04.2021
Fransa, hükümetin kurulmasını engelleyen Lübnanlı siyasetçilerin ülkeye girişine kısıtlama getirdi
Lübnan'da farklı dinleri ve mezhepleri karşı karşıya getiren iç savaşı sonlandıran 1989'daki Taif Antlaşması gereğince, Lübnan Meclisi'ndeki 128 sandalye, Müslümanlar ve Hristiyanlar arasında yarı yarıya paylaştırılıyor.
Savaş - 29.04.2021
İran, Suudi Veliaht Prensi'nin "Tahran ile iyi ilişki kurmak istediklerine" dair açıklamasını olumlu karşıladı
İran - Suudi Arabistan arasındaki ilişki nasıl kesildi? Suudi Arabistan'da 2 Ocak 2016'da aralarında Şii din adamı Nimr el Nimr'in de olduğu 47 kişi "terör" suçlamasıyla idam edilmişti. İdamlara tepki gösteren İranlı yetkililerin birbiri ardına yaptığı açıklamaların ardından Suudi Arabistan'ın Tahran Büyükelçiliği ve Meşhed kentindeki konsolosluk binaları İran'daki göstericiler tarafından ateşe verilmişti. Bu olaylar sonrasında Mart 2015'te başlayan Yemen'deki iç savaş nedeniyle gergin olan iki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler tamamen kesilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Sayfa 6 - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. Murat Dalkılıç kimdir? İbo Show konuğu Murat Dalkılıç kaç yaşında, nereli?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 16:04:05. #1.16#

title