Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - 06.05.2021
İslami Cihad: Kudüs'teki İsrail saldırısı sistematik bir Yahudileştirme savaşı
İslami Cihad Hareketi, İsrail'e "Kudüs'te yürüttüğü savaştan geri dönmemesi durumunda beklemediği bir cevapla karşılaşacağı" uyarısında bulundu.
Savaş - 05.05.2021
"Kültür Sohbetleri" programına Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz konuk oldu Açıklaması
"Niyetim İslam birliğinin gelecekte de bunun yapılabileceğini göstermekti" Tarihi hakikatlerin gerçeklik boyutuyla ele alınmasının önemine de değinen Doç. Dr. Küçükyılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tarihi gerçekliğe azami saygı göstererek bir roman inşa etmeye çalıştım. İslam birliğini hedeflediğim için kitapta İran, Safeviler ve Şah İsmail meselesine fazla girmedim. Çaldıran Savaşı sonrasındaki Mısır, Şam, Kudüs şehirlerine odaklandım.
Savaş - 05.05.2021
Irak: Suudi Arabistan ile İran arasında birden çok diyalog görüşmesine ev sahipliği yaptık
Irak'taki yabancı savaşçılar konusunda "uluslararası iş birliği" vurgusu Irak Cumhurbaşkanı, "(Suriye'nin kuzeyinde DEAŞ'ın kontrolünde bulunan) El-Hol Kampı sorunumuz var.
Savaş - 05.05.2021
Trump, sosyal medya hesaplarının kapatılmasını "ülke için rezalet ve utanç" olarak nitelendirdi
Trump'ın sosyal medya ile savaşı ABD'de 6 Ocak'ta gerçekleşen Kongre Binası baskını sonrasında Facebook ve Instagram, Trump'ın hesaplarını "süresiz olarak" engellemiş, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, "Başkanın bu dönemde hizmetimizi kullanmaya devam etmesine izin vermenin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz.
Savaş - 05.05.2021
BM Yemen Temsilcisi Griffiths: "Bir anlaşmaya varılması konusunda olmak istediğimiz noktada değiliz"
Griffiths, "Ancak Yemen'de bir anlaşmaya varılması konusunda olmak istediğimiz noktada değiliz. Savaş acımasızca devam etti ve sivillerin büyük acılar çekmesine neden oldu.
Savaş - 05.05.2021
Milli Muharip Uçak için hedef 2023'te motor çalıştırmak
Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi'ne değinen Öztürk, "Bu uçak, 5. nesil bir savaş uçağı.
Savaş - 05.05.2021
Tutuklu eski Sudan İçişleri Bakanı Harun, Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanmayı tercih ediyor
Sudani gazetesine yaptığı açıklamada Harun, "Sudan'daki mevcut iktidar, adaleti tesis etmekte yetkin ve istekli olmayacak. Güvenle söyleyebilirim ki havale edilmeye değer bir dava varsa Uluslararası Ceza Mahkemesine gönderilmesi benim için daha iyi olur. Bu savaştan etkilenen herkes kadar ben de gerçekleri, buna kimin neden olduğunu, gerek hükümet gerekse isyancı gruplardan olsun tarafların ne derece sorumlu olduğunu öğrenmeyi arzu ediyorum.
Savaş - 05.05.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Beştaş, "Türkiye'nin gündeminde savaş haberleri, sınır ötesi operasyon haberleri hiç bitmiyor.
Savaş - 05.05.2021
Son dakika haber... Myanmar'da askeri yönetime karşı kurulan "sivil hükümet", silahlı savunma birliği oluşturdu
Silahlı savunma birliğinin, etnik silahlı grupların desteğiyle kurulması planlanan Federal Birlik Ordusunun deneme çalışması olduğunu kaydeden NUG, "Ülkemizde 70 yıllık iç savaşı sonlandırmak için halkın güvenliği alanında etkili reformlar yapma sorumluluğumuz bulunmaktadır.
Savaş - 05.05.2021
İsrail'de siyasetin güncel durumunu anlamlandırmak: Süreçler ve yapılar
Bunun kaynağı olarak İsrail'de seçmen cephesindeki birkaç eğilim dikkatimizi çekiyor. Öncelikle seçmende yüksek bir volatilite/oynaklık mevcut. İkincisi ise seçmen büyük/toplayıcı partilere oy vermekten kaçınıyor. 2006-2015 yılları arasında İsrail'de parlamentoya giren büyük partiler yüzde 50'nin altında (60 sandalyeden daha az) sandalye sayısına sahip oldular. İsrail seçmeninde görülen bu yeni eğilimler dar çıkarların hakim olduğu siyasi organizasyonları meclise sokuyor ve onları koalisyon süreçlerinde taviz vermekten çekinen konuma itiyor. Kısacası İsrail'de siyasi tıkanmışlık her ne kadar siyasi liderlerin davranışlarında görülse de esas itibarıyla bunun kaynağı politik yapıyı besleyen ve şekillendiren toplumsal döngülerde yatıyor. İsrail bir süreliğine etnik/kültürel kimliğin esas unsur olduğu bir siyasi kültüre ve onun hakim olduğu bir sürece girmişe benziyor. Bu toplumsal yapıyı şekillendiren ise şüphe yok ki İsrail'in değişen ekonomik yapısı, demografik bileşenlerde öne geçen toplumsal gruplar ve daha da önemlisi halkın coğrafyaya bir savaş alanı olarak değil, işbirliği derinleştirme imkanı olarak bakması.
Savaş - 05.05.2021
Afrin'deki savaş mağduru Suriyelilerin sofralarına her gün sıcak yemek ulaştırıyorlar
Hatay Yardımlaşma Derneğince (HAYAD) ramazanda Suriyelilerin iftar sofralarında damak tatlarına uygun lezzetlerin yer alması için yetim anneleri tarafından hazırlanan yemekler, Suriye'nin Afrin bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Sayfa 4 - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. Bakan Çavuşoğlu: Ülkenin ihtiyacı olan desteklerin sona ermesi Libya'nın yararına değil.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 11:37:05. #1.15#

title