Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Dün
Bursa'da trafik kazalarında 7 kişi yaralandı
İlçede yaşanan bir diğer kaza ise Ahmet Türkel Çevre Yolu'nda meydana geldi. Savaş K.
Savaş - Dün
Obezitenin birçok hastalığı tetikliyor yaşamı kısaltıyor !
Bazı hastalıklar kuşhing hastalığı, hipotiroidi gibi şişmanlığa neden olabilir fakat bunlar nadir nedenlerdir. Şişmanlığın esas nedenleri; Fiziksel aktivite azlığı (sedanter yaşam, günlük hareket azlığı). Günlük aldığınız kaloriyi yakamamış olmanız. Sağlıksız beslenme ve yeme alışkanlığı: Günlük yaktığınız enerjiden daha fazlasını yemeklerle aldığımız zaman fazla olan kısım vücudumuzda yağ olarak depolanmaktadır. Fast food şeklinde yüksek kalorili yiyeceklerde bunu kolaylaştırmaktadır. Şişmanlığın risk faktörleri: *Şişmanlık çok sayıda etken ve kolaylaştırıcı faktörün birleşimi sonucunda oluşan karmaşık bir durumdur. *Genetik *Aile yaşam şekli *Günlük hareket azlığı *Sağlıksız diyet: Kalori açısında zengin, meyve ve sebze acısından fakir hızlı tüketilebilen besinler. Medikal sorunlar *Kullanılmak zorunda olunan bazı ilaçlar; bazı antidepresanlar, şeker ilaçları, kortizonlar ve tansiyon ilaçları *Sosyal ve ekonomik şartların kötülüğü *Yaş arttıkça şişmanlık oranı artmaktadır *Hamilelik *Sigara içmek *Yetersiz ve düzensiz uyku Sağlıklı bir diyet ve düzenli bir egzersiz programı ve yaşam şekli değişimi ile şişmanlığa karşı bireysel savaşabilirsiniz.
Savaş - Dün
Konak Meclisi'nden ortak bildiri
Konak Belediye Meclisinin, tam kapanma süreci nedeniyle ertelenen mayıs ayı olağan toplantısı, kapanma sonrası ilk iş gününde Selahattin Akçiçek Kültür Merkezinde gerçekleşti. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un yönettiği oturumu CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Ak Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş ve MHP Konak İlçe Başkan Yardımcısı Kayhan Derya da takip etti. Gündeme dair olayların da değerlendirildiği toplantıda, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları ortak bildiri ile kınandı. Başkan Batur, Konak Belediye Meclisi'nin tüm parti grupları ile ortak bir şekilde, saldırıları kınadıklarını ifade etti. Başkan Batur, "Müslümanların ilk kıblesi Mescid'i Aksa'da bugünlerde yaşanan katliamı dünya kamuoyu seyrediyor. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında bugüne dek 52'si çocuk, 192 sivil Filistinli vatandaş vefat etti. Bu konuda bütün dünyanın, dünya kamuoyunun harekete geçmesi gerekiyor. TBMM'de grubu bulunan tüm siyasi partiler, yaşanan kıyımı ortak bildiri ile kınadılar. Biz de Konak Belediye Meclisi olarak kınıyoruz. Sivil ölümleri, çocuk ölümleri savaş suçudur.
Savaş - Dün
İsrail, Gazze Şeridi'nde konutları, güvenlik merkezini ve tarım arazisini vurdu
İsrail savaş uçakları Gazze kentinin batısındaki "El-Ensar" hükümet kompleksindeki bir güvenlik merkezi ile serbest bırakılan Filistinli mahkumlara ait bir ofisin yer aldığı daireyi bombaladı.
Savaş - Dün
ABD'li tanınmış isimler sosyal medyada, İsrail'in saldırılarına karşı Filistinlilere desteğe devam ediyor
ABD'li yazar, İsrail askerlerinin Filistinli kadınları kelepçelediği ve Mescid-i Aksa'da ibadet eden insanların üzerine gözyaşı bombası attığı görüntülere ek olarak, İsrail savaş uçaklarının füzeleriyle Associated Press (AP) haber ajansı ve El-Cezire televizyonu ofislerinin de bulunduğu Cela binasının yıkılma anını gösteren fotoğrafı paylaştı.
Savaş - Dün
Son dakika haberi! UCM Başsavcısı Bensouda Libya'da yakalama kararlarının uygulanması için BM Güvenlik Konseyinden yardım istedi
Yargılamalar için deliller toplanıyor Bensouda, UCM Roma Tüzüğü'ne göre savaş suçu sayılacak verileri toplayıp analiz ettiklerini anlatarak, sivillerin, hastane, okul ve ibadet yerlerinin kasıtlı hedef alınmasının savaş suçu teşkil ettiğini vurguladı.
Savaş - Dün
Nijerya'da terör örgütü Biafra Yerli Halklarının cezaevine düzenlediği saldırıda 2 polis hayatını kaybetti
Biafra halkının, Nijerya'nın güneyinde bağımsız Biafra devletini kurma talebiyle ayaklanması üzerine 1967'de çıkan iç savaşta milyonlarca kişi hayatını kaybetmişti.
Savaş - Dün
ABD'li Yahudi sivil toplum örgütleri İsrail'e karşı Filistinlilere destek için harekete geçti
ABD'nin İsrail'e her yıl yaptığı 3,8 milyar dolarlık yardım hakkında da, "ABD politikasını, İsrail'in savaş suçlarını finanse etmekten, İsrail'i sorumlu tutmaya kaydırmalıyız.
Savaş - 17.05.2021
İsrail'in ölüm uçakları Gazzeli Ebu Dayir ailesini sofrada yakaladı
İsrail savaş uçaklarının fırlattığı füzenin yol açtığı felaket sonucu 54 yaşındaki Ziyad Ebu Dayir ve 11 yaşındaki yeğeni Refif Ebu Dayir hayatını kaybederken, diğer aile fertleri de yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
Savaş - 17.05.2021
Macron, İsrail'den basının olduğu binaya yönelik saldırının hedefleri ve şartları konusunda cevap bekliyor
İsrail savaş uçakları, 15 Mayıs'ta Gazze'de, içinde AP ve El-Cezire'nin ofislerinin de bulunduğu 13 katlı binayı vurarak yerle bir etmişti.
Savaş - 17.05.2021
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (5)
Kaç tane roket atmışlar? Attıkları roketlerle acaba yok olan nedir? Bir de bunu açıklayın ya ama siz orantısız güç kullanıyorsunuz ve siz savaş uçaklarınızla birlikte Gazze'ye bomba yağdırıyorsunuz.
Savaş - 17.05.2021
Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Filistin konusunda "sessiz ve yoğun" bir diplomasi yürüttüklerini savundu
İsrail'in, Filistinlilere yönelik saldırılarının birçok kişi ve kurum tarafından "savaş suçu" olarak değerlendirildiğini hatırlatan bir muhabire yanıt veren Psaki, "Öyle bir değerlendirmeye girecek pozisyonda değiliz.
Savaş - 17.05.2021
Gazze'deki İslami Cihad Hareketi: İsrail, direnişçilerle kara savaşına girmekten aciz
Gazze'deki İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehhale, İsrail'in direniş güçleriyle kara savaşına girmekten aciz olduğunu söyledi.
Savaş - 17.05.2021
Muş Belediye Meclisi İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi
AK Parti, HDP ile bir bağımsız üyenin destek verdiği önergede, şu ifadelere yer verildi: "Değerli meclis üyeleri sizlerin de bildiği üzere terör devleti İsrail her Ramazan-ı Şerif ayında olduğu gibi bu yıl da Filistin halkına zulmünü artırarak sürdürdü. Şu anda da sürekli hain saldırılarını, masum insanları uçaklardan ve her türlü tahrip gücü yüksek bombalarla sürdürüyor. Terör devleti İsrail'in Filistin'e yapmış olduğu zulümden savaş suçu işlemesine, katliamlarını kadın, çocuk ayırmadan sürdürdüklerine varıncaya kadar her türlü zalimliklerini, vahşi tutumlarını dile getiriyoruz.
Savaş - 17.05.2021
İİT Bağımsız İnsan Hakları Daimi Komisyonu, İsrail'i "kademeli soykırım" uygulamakla suçladı
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Filistinlilerin sistematik bir şekilde yargısız infaz edilmesi, korkunç yaşam koşulları, yasa dışı yerleşimler için evlerinden zorla çıkartılmaları ve tehlikeli ekonomik abluka, kademeli soykırımın açık göstergesidir." İsrail hükümetinin saldırılarının derhal durdurulması, mağdurlara insani ve tıbbi yardım sağlanması çağrısı yapılan açıklamada, İsrail işgaline son verilmesi ve Filistinlilerin kendi kaderini tayin hakkının gerçekleştirilmesini açıkça öngören Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve İİT kararlarının uygulanması, İsrail hükümetine işlediği savaş suçları sebebiyle uluslararası soruşturma açılması gerektiği vurgulandı.
Savaş - 17.05.2021
Tunus Hava Yolları, 7 yıl aradan sonra Libya'ya ilk kez sefer düzenledi
Libya iç savaşındaki silahlı gruplar arasında 2014'te Trablus Havaalanı'nda yaşanan çatışmaların sonucunda, Libya hava sahası uluslararası yasaklı hale gelmiş ve 2019'a kadar sivil havacılığa kapatılmıştı.
Savaş - 17.05.2021
Bosna Hersek'in Travnik Müftüsü Adilovic, Gazze'de masum sivillerin öldürülmesine tepki gösterdi
Bosna Hersek'te 1992-1995'te yaşanan savaşta da binlerce ailenin evlatsız kaldığını anımsatan Adilovic, "Bu yapılanları kınıyor, insan haklarına ve uluslararası hukuka saygıya davet ediyoruz.
Savaş - 17.05.2021
Pakistan Ulusal Meclisi'nden "apartheid İsrail rejiminin" Filistin halkına yönelik barbarlıklarına kınama
Soykırım suçlarının soruşturulması çağrısı BM'den İsrail'e savaş zamanında sivillerin korunmasına yönelik Dördüncü Cenevre Sözleşmesi'ne uymasını sağlamak için gerekli adımları atmasının istendiği bildiride, BM'ye İsrail'in 1,5 milyar Müslüman için kutlu olan Mescid-i Aksa'nın kutsallığını ihlal eden saldırganlığının sona erdirilmesi, Müslümanların ibadet etme özgürlüğüne saygı duyması ve İsrail'in suç eylemleri sırasında zarar gören mabedin tamir edilmesi için Müslümanlara serbest geçiş hakkının verilmesini sağlaması çağrısında bulunuldu.
Savaş - 17.05.2021
Son dakika haberleri | ABD'de Filistin'e destek veren Okul Yönetim Kurulu üyesine ölüm tehditleri
Aynı paylaşımda Omerish'in Yahudi liderlerle diyaloğun da önemine işaret ettiğinin aktarıldığı metinde, "Savaş herkes için korkunçtur.
Savaş - 17.05.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (4)
Kudüs'ün bugünkü fiziki görüntüsünün surlarıyla, çarşılarıyla ve diğer pek çok yapısıyla Osmanlı padişahlarının eseri olduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Peygamberimizin Miraca yükseldiği kayanın üzerinde inşa edilen Kubbet-üs Sahra'nın tepesine Osmanlı'nın diktiği alemi, Kudüs ve pek çok şehirdeki ecdat yadigarı eserler gibi yenileyen yine biz olduk, ecdadımız oldu. Asırlarca ecdadımız bu mübarek beldeyi korumak, iman etmek ve oradaki her dinden insanı huzur içinde yaşatmak için var gücüyle çalışmaktadır. Birinci Dünya Savaşı'nda Çanakkale ve Kut'ül Amare'de seferler kazanan Osmanlı, 1917'de Gazze'ye ve ardından Kudüs'e yönelik saldırıları Anadolu'daki Ermeni ve Rum isyanlarının açtığı sıkıntının da etkisiyle karşılamakta zorlanmıştır.
Savaş - 17.05.2021
Avusturya'da devlet binalarında İsrail bayrağına yer verilmesine tepkiler sürüyor
Viyana Üniversitesinde Öğretim Üyesi Siyaset Bilimci Prof. Dr. Heinz Gartner, "savaş esnasında" İsrail bayrağının başbakanlık binasına çekilmesinin uygunsuz bir yaklaşım olduğunu belirterek, "Avusturya olarak İsrail bayrağını çekerseniz, İsrail'in savaştaki eylemlerini de kabul etmiş olursunuz.
Savaş - 17.05.2021
Çevrim içi etkinlikte "Bir de Buradan Bak" sergisinin hikayesi konuşuldu
İç savaşın yaşandığı Suriye'den 2014'te Türkiye'ye gelen fotoğraf sanatçısı Serbest Salih tarafından yürütülen Darkroom Projesi kapsamında hazırlanan sergi, çocukluk dönemini ve çocukların bakışını yine çocukların gözünden yansıttı.
Savaş - 17.05.2021
Tokat ve Samsun'da belediye meclislerinden İsrail'e kınama
Tokat Belediye Meclisi olarak Kudüs'ün ve Harem-i Şerif'in statüsünü aşındırmaya yönelik İsrail'in mütecaviz eylemlerine ve Filistin halkının meşru haklarını gasbetme girişimlerine karşı her zaman gerekli tepkiyi vermeye, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının özgürlük, adalet ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi en kuvvetli şekilde beyan ediyoruz. Bu zulmü, insanlık dışı muameleyi ve İsrail'in işlemiş olduğu savaş suçunu şiddetle kınıyor, Özgür Kudüs ve İslam'ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa'ya yönelik yasa dışı girişimleri asla kabul etmiyoruz.
Savaş - 17.05.2021
TBMM Başkanı Şentop'tan, İzlanda Parlamentosu Başkanı'na 'sözde soykırım' mektubu
'ERMENİ ÇETELERİ, SİVİLLERE SALDIRDI' Şentop, mektubunda, sözde soykırım iddialarının gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Osmanlı Devleti'nin 1'inci Dünya Savaşı'na girmesi, bağımsızlık hayali kuran radikal Ermeni gruplar tarafından bir fırsat olarak görülmüştür.
Savaş - 17.05.2021
Yeşilyurt Belediye meclisi İsrail'in saldırılarını kınadı
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın konuşmasından sonra Yeşilyurt Belediye Meclisinde grubu bulunan AK Parti, MHP ve CHP'li Üyelerinin ortak bildirisiyle İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze'ye yönelik saldırıları kınandı. Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Yakıcı tarafından okunan ortak bildiride; "İsrail'in mübarek Ramazan Ayı içerisinde İslam Dünyasının mabetlerinden olan Mescid-i Aksa ve Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin olarak Yeşilyurt Belediye Meclisinde Grubu bulunan AK Parti, MHP ve CHP Üyelerinin ortak bildirisini sizlerle paylaşıyorum; Terör devleti İsrail her Ramazan-ı Şerif ayında olduğu gibi bu mübarek Ramazan ayında da Filistin halkına zulmünü artırarak sürdürmektedir. Halen devam etmekte olan hain ve gaddarca saldırılarda masum insanların uçaklardan ve her türlü tahrip gücü yüksek bombardımanlarla vefat haberlerini büyük bir üzüntü ve öfkeyle takip etmekteyiz.Terör devleti İsrail'in Filistin'e yapmış olduğu zulümden, savaş suçu işlemesine, katliamlarını kadın, çocuk ayırmadan sürdürdüklerine varıncaya kadar her türlü zalimliklerini ve vahşi tutumlarını şiddetle telin ediyoruz ve kınıyoruz.
title