Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
Filistin'e yönelen şiddet ve Netanyahu'nun seçim hesapları
Gregoryen takvimine göre 9 Mayıs 2021 tarihi, İsrail'de kullanılmakta olan İbrani takvimine göre 27 İyar 5727 tarihine denk gelir. Bu zaman dilimi dindar Yahudiler için ayrıcalıklı yer tutar. Haziran 1967'de Kudüs'ün doğu yakasının İsrail güçleri tarafından işgaliyle sonuçlanan Altı Gün Savaşı 26 İyar'da başlamış, 28 İyar'da işgal tamamlanmıştı.
Savaş - Bugün
Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubi, yeniden Kudüslülerin hafızasında
Selahaddin, Nil nehri yakınlarında Giza'da Haçlılara karşı verilen Babeyn savaşındaki başarılarıyla dikkatleri çekti.
Savaş - Bugün
Son dakika haberi: Pakistan, BM Güvenlik Konseyinden İsrail'i savaş suçlarından sorumlu tutmasını istedi
Son dakika haberler... Pakistan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Munir Akram, BM Güvenlik Konseyi'ne İsrail'i savaş suçlarından ve insanlığa karşı suçlardan sorumlu tutması için gerekli adımları atma çağrısında bulundu.
Savaş - Bugün
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Sanki farklı bir dünyada, ölümle yaşam arasında bir yerdesiniz"
Sağlık profesyoneli olarak hastalığın seyri hakkında birtakım bilgilere sahip olduklarını ancak Kovid-19'un, bilmedikleri birçok şeyi de barındırdığını dile getiren Boyraz, şöyle devam etti: "Hastalığı ilk öğrendiğim zaman 'Acaba ne olur, bu savaşı kazanabilecek miyim?' diye bir düşünce ikilemine girdim.
Savaş - Bugün
"Kovid-19 savaşçıları" zorlu coğrafyaya sahip kırsal köylerde aşı mesaisine devam ediyor
Kars'ta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede aşılama oranlarını artırmak için oluşturulan ekipler, zorlu coğrafyadaki dağları, tarlaları, çamurlu yolları aşarak kilometrelerce yol gidip vatandaşlara hizmet sunuyor.
Savaş - Bugün
Hukukçular Derneği Karabük Temsilcisi Sarı'dan İsrail'in saldırılarına kınama
Hukukçular Derneği Karabük Temsilcisi Mehmet Sarı, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara ve Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.
Savaş - Bugün
İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenledi
İsrail ordusuna ait savaş uçakları, gece saatlerinde Gazze'nin güney, batı ve kuzey bölgelerinde çok sayıda noktayı bombaladı.
Savaş - Bugün
Son dakika! İsrail hava saldırılarından korkan kızlarını teskin etmeye çalışan Gazzeli baba bombardımanda hayatını kaybetti
Son dakika haberi: İsrail savaş uçaklarının abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği bombardıman sırasında kızlarının yaşadığı korkuyu yenmesi için onları teskin ettiği anları kaydederek sosyal medyada paylaşan Ahmed Mansi isimli Filistinli babanın, hava saldırısında hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
Savaş - Bugün
Son dakika haber | BM Özel Koordinatörü Wennesland, İsrailli bazı yetkililerle Gazze'de ateşkes konusunu görüştü
Görüşmelerde, Gazze Şeridi'nde ateşkese varılması ve geniş çaplı yıkıcı bir savaştan uzak durulması konusu ele alındı.
Savaş - Bugün
Son dakika haberi: Myanmar'da ordunun darbe karşıtlarına müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 796'ya yükseldi
Darbenin ardından Myanmar ordusuna karşı kurulan silahlı grup Chinland Savunma Kuvvetleri (CDF), dünkü yazılı açıklamasında, "Mindat'ı askeri yönetime karşı savunan 6 savaşçımız, ulusal devrim yolunda canlarını feda etmiştir.
Savaş - Bugün
İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenledi
İsrail ordusuna ait savaş uçakları, gece saatlerinde Gazze'nin güney, batı ve kuzey bölgelerinde çok sayıda noktayı bombaladı.
Savaş - Bugün
Türkiye, İsrail'in saldırıları karşısında BMGK'nin sessiz kalmasının "kabul edilemez" olduğunu belirtti
İsrail'in Gazze'deki okullarını hedef alması savaş suçu BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) bağlı Gazze'deki okulların İsrail tarafından hedef alınmasını da kınayan Sinirlioğlu, okullara yönelik saldırının "savaş suçu" olduğunu söyledi.
Savaş - Bugün
Uluslararası Af Örgütü: Sivillere yönelik doğrudan saldırılar savaş suçlarıdır
Uluslararası Af Örgütü, İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de ölü sayısının artmasından "derinden endişe" duyduklarını belirterek, sivillere yönelik doğrudan saldırıların "savaş suçu" olduğunu bildirdi.
Savaş - Bugün
ABD'de Filistinlilere yaptığı saldırılardan dolayı, İsrail'e karşı protestolar devam etti
Nekbe'nin yıl dönümü dolayısıyla dün ABD'nin birçok kentinde düzenlenen büyük mitinglerden sonra bugün de Müslüman ve Türk nüfusun yoğun yaşadığı Paterson şehrindeki yerel yöneticiler ve farklı Yahudi grupların da destek verdiği gösteride İsrail'in Filistinlilere karşı işlediği savaş suçları protesto edildi.
Savaş - Bugün
Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Örgütü: İsrail'in Gazze'deki orantısız saldırıları durmalı
İsrail savaş uçaklarının pazar sabahı Vahde Caddesi'nde onlarca evi yerle bir ettiği saldırıda 10'u çocuk, 16'sı kadın 42 Filistinli hayatını kaybetmişti.
Savaş - Dün
İsrail saldırılarının hedefi olan Filistinli sivillere göre Gazze'de savaştan öte bir katliam yaşanıyor
Abluka altındaki Gazze Şeridi'nde İsrail savaş uçaklarının attığı bombalarla çocuklarını, ailelerini, komşularını kaybeden Filistinliler, savaştan öte bir katliama tanık olduklarını belirtti.
Savaş - Dün
AP, Gazze'de kendi ofislerinin de bulunduğu binayı hedef alan İsrail hava saldırısının soruşturulmasını istedi
Buzbee, AP ve El-Cezire'nin ofislerinin bulunduğu Gazze'deki Cela adlı binanın İsrail savaş uçakları tarafından vurularak yerle bir edilmesiyle ilgili bağımsız soruşturma başlatılması gerektiğini belirterek, "Dün ne olduğuna dair bağımsız bir soruşturma yapılmasının bu noktada uygun olduğunu düşünüyoruz.
Savaş - Dün
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 58'i çocuk, 197'ye yükseldi
Hastaneye giden yollar hedef alındı Riş, "İsrail savaş uçakları, sağlık merkezlerini, ambulansları, yetimhaneleri, ibadet alanlarını ve yaralıların tedavisini engellemek amacıyla hastane yollarını hedef aldı.
Savaş - Dün
Netanyahu, iktidarda kalmak için Gazze'ye saldırı başlattığı eleştirilerinin "saçma" olduğunu savundu
İsrail savaş uçakları, dün Gazze Şeridi'nde AP ve Al Jazeera'nın ofislerinin bulunduğu bir binayı vurarak yerle bir etmişti.
Savaş - Dün
Yunanistan'da, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları protesto edildi
Burada yapılan savaş ve İsrail karşıtı konuşmaların ardından göstericiler, önce İsrail'in Atina Büyükelçiliğine ardından ABD Atina Büyükelçiliğine yürüdü.
Savaş - Dün
İsrail-Filistin krizi için 3. kez toplanan BM Güvenlik Konseyi, hala somut bir adım atamadı
İsrail ve Filistinli tarafların da yer aldığı toplantıda, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, İsrail'i "savaş suçu" işlemekle suçlayarak, BMGK'ye, uluslararası barış ve güvenliği sağlama sorumluluğunu hatırlattı.
Savaş - Dün
CNN, Biden'ın partisinde İsrail konusundaki görüş ayrılıklarından sürtüşme yaşandığını yazdı
Analizde Rashida Tlaib, AP'nin Gazze ofisini bombalayan İsrail yönetimine atıfta bulunarak, "İsrail, medya kaynaklarını hedef alıyor, böylece, dünya İsrail'in baş ırkçı lideri Netanyahu tarafından yönetilen savaş suçlarını görmesin isteniyor.
Savaş - Dün
Edirne'de İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarına tepki
Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıların kabul edilemez olduğunu vurgulayan Kahve, konuşmasına şöyle devam etti: "Kutsal günler demeden, ramazan ve bayram demeden dünyanın gözü önünde yapılan saldırılar giderek şiddetini arttırıyor. Özellikle dün gece Gazze'ye yapılan, çoluk çocuk demeden hastane cami demeden sergilenen katliam ve vahşet kabul edilemez. İslam barış dinidir. Dinimizde savaşın da bir hukuku vardır.
title