Savaş uçakları Fırat'ın Doğusunu vurmak için kalkış yapınca aileler HDP'ye tepki gösterdi

Savaş uçakları Fırat'ın Doğusunu vurmak için kalkış yapınca aileler HDP'ye tepki gösterdi

Savaş uçakları Fırat'ın Doğusunu vurmak için kalkış yapınca aileler HDP'ye tepki gösterdi PKK tarafından oğlu Suriye'ye kaçırılan Acılı baba Salih Gökçe: Ben değil, oğlum değil, sülalem bu vatana feda olsun"DİYARBAKIR - HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yapan ve oturma eylemi...

Savaş uçakları Fırat'ın Doğusunu vurmak için kalkış yapınca aileler HDP'ye tepki gösterdi

PKK tarafından oğlu Suriye'ye kaçırılan Acılı baba Salih Gökçe: Ben değil, oğlum değil, sülalem bu vatana feda olsun"

DİYARBAKIR - HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yapan ve oturma eylemi sırasından Fıratın Doğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında kentte savaş uçakları kalkış yapınca 5 yıl önce PKK tarafından kaçılan 24 yaşındaki Ömer Gökçe'nin babası Salih Gökçe, "Yapılacak bombardıman sonucunda oğlum ölecekse, cenazesini bana teslim etsinler. Ben değil, oğlum değil, sülalem bu vatana feda olsun" dedi.

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatının başlamasıyla birlikte Diyarbakır'dan çok sayıda savaş uçağı kalkış yaptı. Savaş uçaklarının kalkışı ile çocuklarının PKK terör örgütüne kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, HDP il binasına önünde 'Kahrolsun PKK' sloganları attılar.

Kahrolsun PKK sloganı attılar

Slogan atılması sonrası HDP İl binası Türk Bayrağı asan ve PKK tarafından 5 yıl önce kaçırılan Ömer Gökçe'nin babası Salih Gökçe, Türk Bayrağını öperek, 'Bu bayrak benim şerefimdir" dedi.

"Ben değil, oğlum değil, sülalem bu vatana feda olsun"

Savaş uçaklarının kalkışı sırasında baba Salih Gökçe, "Yapılacak bombardıman sonucunda oğlum ölecekse, cenazesini bana teslim etsinler. Ben değil, oğlum değil, sülalem bu vatana feda olsun. Artık ağlamayacağım. Bu bayrak benim şerefimdir. Bir oğlum da askerdir. Herkes duysun. Her gün söylüyorum tekrar söylüyorum. Şuanda bir oğlum asker, bir oğlum Suriye'de o çatışmanın içerisinde, bir oğlum İstanbul'da ve bir kızımda üniversite okuyor. Bana köyde diyorlar ki; Senin kızın üniversite okuyor. Sen oraya gitmişsin kızın öyle böyle olacak, benim kızım sizin gibi bin tane erkeğe bedeldir" diye konuştu.

Ağrılı Salih Gökçe'nin oğlu Ömer Gökçe (24), 5 yıl önce İstanbul'da çalıştığı ve askere gitmek için hazırlık yaptığı dönemde terör örgütü PKK tarafından kaçırılıp, Suriye'ye götürüldü. Taşlıçay ilçesine bağlı Aşağıtoklu köyünde tek başına yaşayan ve çobanlık yaparak geçini sağlayan 4 çocuk babası Salih Gökçe, 17 Eylül günü Diyarbakır'a gelerek, HDP il binası önündeki oturma eylemine katılmıştı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.