Savaş Gemisi Haberleri

Savaş Gemisi haber, Savaş Gemisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş Gemisi - 04.09.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Doğu Akdeniz'de taraflaşma ve diyalog çağrılarını aynı anda görüyoruz. Fransa savaş gemisi gönderirken, NATO arabuluculuk girişimlerini sürdürüyor.
Savaş Gemisi - 03.09.2020
Fransa neden Türkiye'nin karşısında?
Libya ve Suriye'de karşıt cephelerde yer alma Macron'un Türkiye husumeti sadece Doğu Akdeniz'deki kıta sahanlığı/MEB sorunuyla sınırlı değil. Libya'da darbeci General Halife Hafter'e, Suriye'de de PYD/YPG'ye verdiği destekle karşımızda yer alıyor. Hatırlanacağı gibi, Ankara'nın Libya'da meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) verdiği destekten rahatsız olan Macron, silah ambargosunu kontrol eden bir Fransız savaş gemisine müdahalesi nedeniyle Türkiye'yi NATO'ya şikayet etmiş, bu bağlamda kendileri için "kabul edilemez" olduğunu belirttiği Türkiye'nin Libya politikasının açıklığa kavuşması gerektiğini söylemişti.
Savaş Gemisi - 02.09.2020
HDP'li Paylan: "Akdeniz'deki doğal gaz, adaletli bir anlaşmayla paylaşılmalı"
Daha önce eski başbakanlardan Tansu Çiller'in de buna benzer politikalar izlediğini ve bunun sonucunda Türkiye ve Yunanistan'ın kaynaklarını silaha aktarmak zorunda kaldığını belirten Paylan, bundan savaş ve silah tacirlerinin yararlanacağını vurguladı. Paylan, "Rusya, ABD ve Fransa bölgeye savaş gemisi ve diğer silahları gönderdi.
Savaş Gemisi - 02.09.2020
Yunanistan Doğu Akdeniz'deki gerginliği Ege'ye taşıyarak tırmandırıyor
Ege gerçekten sorunlu bir bölge; karasında, havasında, denizinde her yerinde sorun var. Yunanistan Ege denizinde tek sorunun kıta sahanlığı sınırlandırması sorunu olduğunu söylüyor. Buna karşılık Ege'de birçok konuda uluslararası hukuku çiğnemeye devam ediyor. Egemenliği kendisine anlaşmalarla devredilmeyen ada, adacık ve kayalıkları sahiplenmeye çalışıyor. Gayrı askeri statüye sokulmak kaydıyla kendisine verilen adalara askeri üsler kuruyor. Bu günlerde Yunanistan'ın Paris Barış Anlaşması ile gayrı askeri hale getirilen Meis adasına asker çıkardığı söyleniyor. Yunanistan'ın hava sahasıyla ilgili olarak dünyada eşi benzeri görülmemiş uluslararası hukuk ihlalleri var: 6 DM karasularının dışına uzanan 10 DM hava sahası iddia ediyor. Yunanistan'a göre, kıyılarından itibaren 6-10 DM mesafede demirleyen bir savaş gemisi Yunan karasularını ihlal etmiyor ama aynı gemiden kalkan bir helikopter Yunan hava sahasını ihlal ediyor.
Savaş Gemisi - 02.09.2020
Son dakika haberleri | Japon savaş gemisinin personelinde Covid-19 tespit edildi
Son dakika haberine göre Japonya'nın denizlerde seyir güvenliğini sağlamak üzere Orta Doğu'ya göndermeyi planladığı savaş gemisinin bir personelinde Covid-19 tespit edildi.
Savaş Gemisi - 30.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Roketsan'daki açılış töreninde konuştu: (2)
2002 yılında 248 milyon dolar olan savunma havacılık ihracatı 2019 yılı itibarıyla 3 milyar doları geçti. Dünyanın ilk 100 savunma şirketleri listesinde 7 firmamız bulunuyor. Kara ve deniz araçlarında sadece ihtiyaçlarını karşılayan değil kendi savaş gemisini tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülke arasında yer alıyoruz.
Savaş Gemisi - 25.08.2020
Son dakika! TCG Kınalıada (F-514) korveti İnebolu sahiline demirledi
Son dakika haberleri: Türkiye'nin milli savaş gemisi TCG Kınalıada (F-514), Atatürk'ün İnebolu'ya gelişi, Şapka ve Kıyafet İnkılabı'nın 95. yıl dönümü kapsamında İnebolu ilçesine geldi.
Savaş Gemisi - 25.08.2020
Son dakika... ABD ve Yunanistan Girit'in güneyinde ortak askeri tatbikat düzenledi
Girit Adası'nın güneyindeki deniz alanında düzenlenen tatbikata Yunanistan'dan, "Egeon" fırkateyni, 214 tipi denizaltı ve altı F-16 uçağı ile katılırken, ABD tarafından ise USS Winston S. Churchill savaş gemisi ve helikopterlerin iştirak ettiği aktarıldı.
Savaş Gemisi - 23.08.2020
Son dakika! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İLK ALDIĞIMIZ HABERLERDE 5 ÖLÜMÜZ VAR, YARALILARIMIZIN SAYISI...
"MARUZ KALDIĞIMIZ AÇIK VE GİZLİ AMBARGOLARI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE HENÜZ YETERSİZ DURUMDAYIZ" Erdoğan, "Ülkemizin savunma sanayi proje stokunu, 62'den 700'ün, proje bütçesini 5,5 milyar milyar dolardan 60 milyar doların üzerine çıkartmamızın gerisinde kendimize olan güvenimiz yatıyor. Yüzde 70'leri aşan yerlilik ve millilik oranı önemli olmakla beraber, maruz kaldığımız açık ve gizli ambargoları düşündüğümüzde henüz yetersiz durumdayız. Hedefimiz, kritik hiçbir alanda dışarıdan alıma ihtiyaç duymayacak bir savunma sanayi geliştirme ve üretim altyapısı inşa etmektir. Bu aynı zamanda, ülkemizin dünyanın en önde gelen savunma sanayi ihracatçılarından biri haline dönüşmesi demektir. Günümüzde cirosu 1 milyar dolardan 11 milyar dolar sınırına dayanan, ihracatı 248 milyon dolardan 3 milyar doların üzerine çıkan Ar-Ge harcaması 1.5 milyar doları geçen bir sektör büyüklüğüne ulaştık. Sektördeki firma sayısının ise 56'dan bin 500'e çıkmış olması bu alandaki dinamizmin en somut ifadesi" şeklinde konuştu.  "KRİTİK SİLAH VE SENSÖRLERİN YERLİLEŞTİRİLMESİNDE DE ÖNEMLİ AŞAMA KAYDETTİK" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın ilk 100 savunma sanayisi şirketi listesinde Türkiye artık 7 firma ile temsil ediliyor. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz atılımlar sayesinde bölgesinde oyun kuran, oyunbozan, gelişmeleri yönlendiren bir ülke haline ulaşmamız henüz bir başlangıçtır. Denizcilik, savunma sanayinde en çok projeye sahip olduğumuz ve mesafe katettiğimiz alanlardan biridir. Gemi inşaat sektörümüz, 3 kıtada, 9 ülkeye 130 adet deniz platformunun ihracatını gerçekleştirerek 3 milyar dolarlık ihracata imza attı. İlk milli savaş gemisi olan Milgem kapsamında 100'de yüz yerli tasarım olarak geliştirilip üretilen Heybeliada, Büyükada, Burgazada ve Kınalıada korvetlerimiz denizlerde şanlı bayrağımızı dalgalandırıyor.
Savaş Gemisi - 23.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni'nde konuştu (2)
"Gelişmeleri yönlendiren bir ülke haline ulaşmamız henüz bir başlangıçtır" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi listesinde artık 7 firma ile temsil edilmesinin, gelecek açısından ümit verdiğini kaydeden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz atılımlar sayesinde bölgesinde oyun kuran, oyun bozan, gelişmeleri yönlendiren bir ülke haline ulaşmamız henüz bir başlangıçtır. Denizcilik, savunma sanayinde en çok projeye sahip olduğumuz ve mesafe katettiğimiz alanlardan biridir. Gemi inşaat sektörümüz, 3 kıtada, 9 ülkeye 130 adet deniz platformunun ihracatını gerçekleştirerek 3 milyar dolarlık ihracata imza attı. İlk milli savaş gemisi projemiz olan MİLGEM kapsamında yüzde yüz yerli tasarım olarak geliştirilip üretilen Heybeliada, Büyükada, Burgazada ve Kınalıada korvetlerimiz denizlerde şanlı bayrağımızı dalgalandırıyor.
Savaş Gemisi - 23.08.2020
Son dakika haberleri: Türkiye'nin dünyada kendi savaş gemisini tasarlayıp üretebilen 10 ülkeden birisi olduğunu söyleyen...
Gelen son dakika haberlerine göre Türkiye'nin dünyada kendi savaş gemisini tasarlayıp üretebilen 10 ülkeden birisi olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Deniz araçlarımızın silah ve radarları milli ürünlerle donatıldı.
Savaş Gemisi - 23.08.2020
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye, dünyada kendi savaş gemisini tasarlayıp üretebilen 10 ülkeden...
Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye, dünyada kendi savaş gemisini tasarlayıp üretebilen 10 ülkeden birisidir.
Savaş Gemisi - 16.08.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- ABD donanmasına ait USS İndianapolis adlı savaş gemisinin enkazı 72 yıl sonra Pasifik Okyanusu'nda bulundu.
Savaş Gemisi - 15.08.2020
14 Ağustos 2020 Haberleri
14 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Savaş Gemisi - 14.08.2020
Doğu Akdeniz - Reuters: Türkiye'nin Kemal Reis ve Yunanistan'ın Limnos gemileri arasındaki olay...
Televizyonda canlı yayınlanan Ulusal Sesleniş konuşmasında Miçotakis, şunları söyledi: "Türkiye, geçtiğimiz yüzyılda uygulanan bu yöntemleriyle sadece kendisine yönelik alınacak yaptırımların yolunu açmaktadır. Yunanistan'ın bu konuda Yunanistan'ın AB başta olmak üzere yalnız olmadığının bilinmesini istiyorum." "Yunanistan kimseyi tehdit etmiyor ve tehdit de edilemez. Bu nedenle şantaj ve tehditlere boyun eğmez. Türkiye'nin dar bir bölgede bu denli çok sayıda savaş gemisinin toplanması olası bir kaza tehlikesi yaratmakta.
Savaş Gemisi - 28.07.2020
AB'den Rusya'ya Kırım tepkisi
Avrupa Birliği (AB), Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da iki savaş gemisinin inşasına başlamasının Karadeniz'de bölgesel güvenliğe olumsuz etki yapacağı uyarısında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savaş Gemisi Haberleri | Savaş Gemisi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Savaş Gemisi haberleri, son dakika savaş gemisi haber ve gelişmeleri burada. Bloomberg, Macron'un Erdoğan'ı hedef alan sözlerini değerlendirdi: Artık konuşmayı bırakmalı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 20:39:13. #1.14#

title