Savaş Gemisi Haberleri

Savaş Gemisi haber, Savaş Gemisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş Gemisi - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2011- Milli Gemi (MİLGEM) Projesi kapsamında İstanbul Tersanesi Komutanlığında inşa edilen ve 27 Eylül'de hizmete alınan Türkiye'nin ilk milli savaş gemisi "TCG Heybeliada" tanıtıldı.
Savaş Gemisi - 10.10.2020
Son dakika gündem: Pekin yönetiminden ABD destroyerinin Çin kara sularına izinsiz girdiği suçlaması
Son dakika gelişmesine göre Çin, ABD savaş gemisini Güney Çin Denizi'nde ülkenin kara sularına izinsiz girmekle suçladı.
Savaş Gemisi - 04.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1929- Yavuz savaş gemisinin onarımı bitti.
Savaş Gemisi - 01.10.2020
30 Eylül 2020 Haberleri
30 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Savaş Gemisi - 28.09.2020
Stoltenberg'den Türk-Yunan ayrıştırma usülleri hakkında değerlendirme Açıklaması
Bölgede önemli miktarda savaş gemisi, uçak gibi askeri unsur bulunduğunu belirten Stoltenberg, bu nedenle NATO olarak girişimde bulunduklarını ve iki müttefiki bir araya getirmek için çaba gösterdiklerini ifade etti.
Savaş Gemisi - 27.09.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- MİLGEM Projesi kapsamında üretilen milli savaş gemisi "Kınalıada" Deniz Kuvvetlerine teslim edildi.
Savaş Gemisi - 27.09.2020
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Denizlerimizdeki hak ve çıkarlarımızı korumaya güçlü bir irade ve sarsılmaz...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında; şu ifadelere yer verdi; "1538 yılında gerçekleşen Preveze Deniz Muharebesinde Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki Osmanlı donanmasının Haçlı donanmasına karşı elde ettiği zafer, Türk denizcilik tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Preveze Deniz Zaferi ile Osmanlı Devleti Akdeniz'deki hakimiyetini perçinlemiş, Türk donanmasının gücünü tüm dünyaya göstermiştir. Tarih, denizcilerimizin hüküm sürdüğü tüm denizlerde barışın, huzurun, adaletin hakim olduğunu kaydetmiştir. Preveze Deniz Zaferi gibi nice şanlı zaferlerle dolu bir geçmişe sahip olan Deniz Kuvvetlerimizin, devraldığı bu büyük mirası güçlendirerek geleceğe taşıyor olmasıyla iftihar etmekteyiz. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde denizlerimizin emniyetini sağlayan Deniz Kuvvetlerimiz köklü ve saygın tarihinden aldığı güçle birlikte gelişmiş imkan ve kabiliyetleri, nitelikli personeli ve üstlendiği tüm görevlerde elde ettiği başarılarla milletimizi gururlandırmaktadır. Son dönemde dünyada ve özellikle Akdeniz'de yaşanan hadiseler, bize her alanda olduğu gibi denizlerde de çok daha güçlü olmamız gerektiğini göstermektedir. Mavi Vatanımızı savunmanın ne kadar önemli olduğunun bilinciyle denizlerimizdeki hak ve çıkarlarımızı korumaya güçlü bir irade ve sarsılmaz bir inançla devam etmekteyiz. "Hazır ol cenge, ister isen sulhu salah" diyen ecdadımıza kulak vererek, ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barışı, huzuru, güvenliği daim kılmak için ordumuzun tüm unsurlarını olduğu gibi Deniz Kuvvetlerimizi de yerli ve milli imkan ve kabiliyetlerle donatmaktayız. Bugün dünyada kendi savaş gemisini milli imkanlarıyla tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülkeden biri olarak Mavi Vatanımızı korumak, dostlarımızın emin olmasını sağlamak, haklarımıza göz dikenleri caydırmak için Deniz Kuvvetlerimizi güçlendirmeyi sürdürmekteyiz.
Savaş Gemisi - 26.09.2020
Son dakika haber | Erdoğan'dan Preveze Deniz Zaferi'nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü mesajı Açıklaması
"Tarih, denizcilerimizin hüküm sürdüğü tüm denizlerde barışın, huzurun, adaletin hakim olduğunu kaydetmiştir. Preveze Deniz Zaferi gibi nice şanlı zaferlerle dolu bir geçmişe sahip olan Deniz Kuvvetlerimizin, devraldığı bu büyük mirası güçlendirerek geleceğe taşıyor olmasıyla iftihar etmekteyiz." ifadelerini kullanan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: "Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde denizlerimizin emniyetini sağlayan Deniz Kuvvetlerimiz köklü ve saygın tarihinden aldığı güçle birlikte gelişmiş imkan ve kabiliyetleri, nitelikli personeli ve üstlendiği tüm görevlerde elde ettiği başarılarla milletimizi gururlandırmaktadır. Son dönemde dünyada ve özellikle Akdeniz'de yaşanan hadiseler, bize her alanda olduğu gibi denizlerde de çok daha güçlü olmamız gerektiğini göstermektedir. Mavi Vatanımızı savunmanın ne kadar önemli olduğunun bilinciyle denizlerimizdeki hak ve çıkarlarımızı korumaya güçlü bir irade ve sarsılmaz bir inançla devam etmekteyiz. 'Hazır ol cenge, ister isen sulhu salah' diyen ecdadımıza kulak vererek, ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barışı, huzuru, güvenliği daim kılmak için ordumuzun tüm unsurlarını olduğu gibi Deniz Kuvvetlerimizi de yerli ve milli imkan ve kabiliyetlerle donatmaktayız. Bugün dünyada kendi savaş gemisini milli imkanlarıyla tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülkeden biri olarak Mavi Vatanımızı korumak, dostlarımızın emin olmasını sağlamak, haklarımıza göz dikenleri caydırmak için Deniz Kuvvetlerimizi güçlendirmeyi sürdürmekteyiz.
Savaş Gemisi - 21.09.2020
Rusya'da "Kafkas-2020" tatbikatı başladı
Rusya'nın güney ve kuzey Kafkasya bölgelerindeki Kapustin Yar, Aşuluk, Adanak ve Prodboy poligonlarında ve Karadeniz ile Hazar Denizi sularında düzenlenen tatbikatta, yaklaşık 60 savaş uçağı, 30 savaş gemisi, 250 tank, 450 zırhlı araç, 200 top ve roket fırlatma sistemleri yer alıyor.
Savaş Gemisi - 20.09.2020
Haftanın tarihine bakış
2008- MİLGEM kapsamındaki ilk milli tasarım savaş gemisi "Heybeliada" ile mayın avlama gemisi "Akçay", İstanbul'da denize indirildi.
Savaş Gemisi - 16.09.2020
ABD donanma gücünü 355 geminin üzerine çıkaracak
ABD ile Çin arasında donanma konusunda rekabet kızışırken, ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Amerikan donanmasının savunma bütçesindeki payını yüzde 11'den yüzde 13'e yükselteceklerini ve savaş gemisi sayısını 355'nin üzerine çıkaracaklarını açıkladı.
Savaş Gemisi - 14.09.2020
Son dakika haber | Kassam Tugayları: Batık iki İngiliz gemisinde yüzlerce mühimmat bulduk
Son dakika haberine göre Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi açıklarında batık iki İngiliz savaş gemisinin kalıntıları arasında yüzlerce mühimmat bulduğunu duyurdu.
Savaş Gemisi - 14.09.2020
ANALİZ – Macron'un "Akdeniz'de Fransız Hikâyesi" yazma hevesi boşa çıkacak
Askeri güç parametreleri açısından analiz edildiğinde, NATO müttefik ordularının 2019 kuvvet potansiyeline bakıldığında, ABD'nin 686,1 milyar dolar savunma bütçesi ve 1 milyon 281 bin 900 aktif personeline mukabil, Paris'in savunma bütçesi 50,1 milyar dolar ve aktif askeri personeli 203 bin 750 kişi. Buna mukabil Fransa Cumhurbaşkanı Macron, NATO'nun işlevini ve önemini sorgulayan ve İttifak üyeleri tarafından tepkiyle karşılanan açıklamalara imza attı. ABD'nin salgınla mücadelesini ve başkanlık seçimlerini yanlış okuyan Macron'un, "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" açıklamasına ABD Başkanı Trump "Çok saygısızca" karşılığını verdi. Macron'un, "ABD, Çin ve Rusya'dan korunmak için Avrupa'nın kendi ordusunu oluşturması gerekiyor" mesajını "Çok aşağılayıcı" olarak nitelendiren Trump, "Ama Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Almanya vardı. Peki, bu Fransa açısından nasıl gelişmişti? ABD ordusu gelip yetişmeden önce Paris'te Almanca öğrenmeye başlıyorlardı," değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Macron, bak Türkiye'den sesleniyorum, NATO'da da söyleyeceğim, önce sen kendi beyin ölümünü bir kontrol ettir" açıklaması ile tepkisini dile getirdi. Macron, aslında, Kremlin'in söylemlerine eleştirel yaklaşım perdesi altında NATO'nun zayıflatılmasında öncü rol oynuyor. Bu çerçevede Fransa'nın Doğu Akdeniz'e savaş gemisi göndermesinin arkasında farklı hesaplar bulunduğu, ancak en önemlisinin Fransa'nın NATO'yu by-pass edip, Avrupa ordusunu aktive etme hayali bulunduğu söylenebilir.
Savaş Gemisi - 13.09.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Canikli'den Moody's tepkisi Açıklaması
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde en az üretim kaybı ve istihdam kaybı yaşayan ekonomilerden birisinin Türkiye'ninki olduğunu belirten Canikli, şunları kaydetti: "ABD ve Avrupa Merkez Bankaları, mali yapıları bozulan bankaları kurtarmak için trilyonlarca dolar/euro para aktarırken, bankacılık sisteminde hiçbir problem ortaya çıkmadığı için tek kuruş kamu kaynağı kullanmak durumunda kalmayan ekonomi Türkiye ekonomisi, tarım ürünleri başta olmak üzere tüm stratejik ürün ve hizmetlerde kendine yeten ve bu alanlarda üretim kaybı yaşamayan ekonomi Türkiye ekonomisi, yoğun portföy yatırımı sermaye çıkışına rağmen tüm döviz taleplerini en küçük bir sorun yaşamadan karşılayan ekonomi Türkiye ekonomisi, tek kalemde milyar dolar değerinde, tamamen yerli tasarım anahtar teslim 4 adet savaş gemisi ihraç edebilen, insansız hava aracı teknolojisinde adını en iyiler arasına yazdırarak bölgedeki dengeleri değiştirebilen ekonomi Türkiye ekonomisi, 2023 yılından itibaren milyarlarca dolarlık kaynak girişi sağlayacak doğal gaz keşiflerini üreten ekonomi Türkiye ekonomisi.
Savaş Gemisi - 09.09.2020
Hafter kontrolündeki Ras Lanuf Limanı'na büyük savaş gemisi yanaştı
Libya Ulusal Petrol Kurumu (NOC), ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter kontrolündeki Ras Lanuf Limanı'na büyük bir savaş gemisinin yanaştığını duyurdu.
Savaş Gemisi - 04.09.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Doğu Akdeniz'de taraflaşma ve diyalog çağrılarını aynı anda görüyoruz. Fransa savaş gemisi gönderirken, NATO arabuluculuk girişimlerini sürdürüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savaş Gemisi Haberleri | Savaş Gemisi Haber - Haberler - Sayfa 6 - Savaş Gemisi haberleri, son dakika savaş gemisi haber ve gelişmeleri burada. İngiliz savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 22:03:12. #1.14#

title