Satso 21. Meslek Komitesi Üyeleri Bir Araya Geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Satso 21. Meslek Komitesi Üyeleri Bir Araya Geldi

AA - Haberler | Yerel
Satso 21. Meslek Komitesi Üyeleri Bir Araya Geldi

Motorlu taşıtlar ve yedek parça toptan ve perakendecilerden oluşan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) 21. Meslek Komitesi üyeleri yemekte bir araya geldi.

Motorlu taşıtlar ve yedek parça toptan ve perakendecilerden oluşan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) 21. Meslek Komitesi üyeleri yemekte bir araya geldi.

Serdivan ilçesindeki bir restoranda düzenlenen programda konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya'nın hizmetinde olduklarını, üyelerin daha müreffeh koşullarda ekonomik yaşamlarını sürdürebilmelerini ve taleplerini hızla sonuçlandırmak için çalıştıklarını söyledi.

Kösemusul, Sakarya'nın hızla büyümeye devam ettiğini, OSB çalışmalarının sonuçlandığında toplam istihdamın 90 bine ulaşacağını vurgulayarak, bunun da inşaat sektörü başta olmak üzere birçok sektörün gelişmesini zorunlu kıldığını aktardı.

Eğitim çalışmalarına daha fazla ağırlık vereceklerini belirten Kösemusul, "Üyelerimizin daha rahat koşullarda iş yapmalarını sağlamak hedefiyle çalışmalarımız devam edecek. 21. Meslek Komitesi bizim için şu açıdan önemli. Biz Sakarya'mız için 'Otomotiv Şehri' diyoruz. Biliyorsunuz Karasu ilçemizde Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi kuruldu ve yine otomotivde yerli oto üretimini şehrinde yapmak isteyen bir Sakarya var" diye konuştu.

Kösemusul, şehir eşrafı olarak gelişmeye kendilerini adapte etmek zorunda olduklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Şehir büyüyecekse bu şehrin eşrafı da büyümeli, şehir insanının da bu büyümeye paralel refahı yükselmeli. Sakarya'mızın potansiyelini kullanacak olan bu şehrin iş dünyasıdır. Ben sizlere güveniyorum. Allah yeni yılda da başarılı ve duasını alacak çalışmalar yapmayı bizlere nasip eylesin."

Programa, SATSO Yönetim Kurulu üyeleri, KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürü İsmet Yılmaz, meslek grubu üyeleri ile davetliler katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title