Satranç Turnuvası

Dikili Belediyesi, Dikili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Belediye Etkinlik Salonunda 8 – 15 yaş arası çocukların katıldığı satranç turnuvası düzenlendi.

Satranç Turnuvası

70 çocuğun katıldığı turnuvaya Ayvalık Satranç kulübü de konuk olarak katıldı. Saat 11.00'de başlayan turnuvaya Dikilililer ve çocukların aileleri yoğun ilgi gösterince Belediye Etkinlik Salonu tıklım tıklım doldu.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Gülay Demir, Medya'nın çocuklar üzerinde olumsuz etkilerine değinerek; "Daha az televizyon izleyelim, daha çok satranç oynayalım, daha çok kitap okuyalım, daha çok spor yapalım" dedi. Daha sonra söz alan Dikili Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Çelik ise "Belediye Başkanımız Osman Özgüven İzmir'de olduğu için katılamadı. Ancak sizlere başarı dileklerini ve sevgilerini getirdim" dedi. Turnuvanın açılış hamlesini Dikili Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halim Çabaş ile birlikte yapan Çelik, çocuklara başarılar dilerken turnuvayı düzenleyenlere de katkılarından dolayı teşekkür etti.

Dostluk, barış ve kıyasıya mücadele içinde geçen turnuvada çocuklara meyve suyu ve kek dağıtıldı. Turnuvanın sonunda çocuklara madalyalarını Dikili Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halim Çabaş verdi. Dikili Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülay Demir ise turnuva boyunca harcadıkları emek ve destek için, Satranç Öğretmeni Daimi Koldaş, Ali Çetinkaya İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Koray Üçüncü ve Ayvalık Satranç Kulübü Sorumlusu Özcan Özsoy'a teşekkür etti.

Turnuva da 7 – 9 yaşta Ayvalık satranç Kulübünden Ali Mert Özsoy birinci, Sezin Ayhan ikinci, Emre Kocabaş üçüncü oldu. 10 – 11 yaşta Ayvalık satranç Kulübünden Mehmet Kutlu birinci, İlker Koç ikinci, Efe Çelebi üçüncü olurken 12 – 15 yaşta ise Ayhan Anıl birinci, Eyüp Ensari Yılmaz ikinci, Yiğit Tüfekçi üçüncü oldu.