Satranç: 2015 Türkiye Kupası
Haberler » Yerel » Satranç: 2015 Türkiye Kupası - Haberler

Satranç: 2015 Türkiye Kupası

Tunuvada, Orkhan Eminov birinci, Kıvanç Haznedaroğlu ikinci, Mert Erdoğdu üçüncü oldu.

Satranç: 2015 Türkiye Kupası

'da düzenlenen Satranç 2015 sona erdi. 

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ilçesindeki bir otelde 60 il ve KKTC'den toplam 418 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Satranç 2015 Türkiye Kupası, ödül töreniyle tamamlandı.

Turnuvada, Orkhan Eminov birinci, Kıvanç Haznedaroğlu ikinci, Mert Erdoğdu üçüncü oldu. İlk üçe giren sporcular ile Mustafa Yelken, Bahadır Özen, Ufuk Sezen Arat, Umut Atakişi, Şiar Yaran ve Doğan Küçük, 2015 Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

İller sıralamasında ise İstanbul birinci, Ankara ikinci ve Antalya üçüncü sırada yer aldı. Turnuvada birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin 500, üçüncüye 3 bin ile ilk 20'ye giren sporculara da çeşitli miktarlarda para ödülü verildi. 

En fazla lisanslı sporcuya sahip federasyon

Federasyon başkanı Gülkız Tulay törende yaptığı konuşmada, Türkiye Kupası'na 7'den 70'e her yaştan sporcunun katıldığını söyledi. Tulay, 2015 Türkiye Kupası'nda dereceye giren ilk dokuz sporcunun Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandığını dile getirerek, satranç sporuna her geçen yıl katılımın daha da arttığını kaydetti.

Satrançta 495 bin lisanslı sporcu bulunduğuna işaret eden Tulay, "En fazla lisanslı sporcu sayısı ile federasyonlar arasında birinci sıradayız. Son yıllarda uluslararası alanda da başarılar elde ediyoruz" dedi. - Antalya

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri