Satışların Bizim Yüzümüzden Düştü

Satışların Bizim Yüzümüzden Düştü

Müzik Sektöründe Satışların Düşmesiyle İlgili Tartışmalar Sürerken, Şarkıcı Yeşim Salkım Konuya Bir Başka Boyut Getirerek 'Kendimizi Çok Tekrarlayan İşler Yaptık' Diye Konuştu.

Satışların Bizim Yüzümüzden Düştü

MÜZİK SEKTÖRÜNDE SATIŞLARIN DÜŞMESİYLE İLGİLİ TARTIŞMALAR SÜRERKEN, ŞARKICI YEŞİM SALKIM KONUYA BİR BAŞKA BOYUT GETİREREK 'KENDİMİZİ ÇOK TEKRARLAYAN İŞLER YAPTIK' DİYE KONUŞTU.

TRT1'de Ceylan Saner'in sunduğu 'Gökkuşağı' programına konuşan Yeşim Salkım, müzik piyasasında satışların düşük olması nedeniyle yaşanan sıkıntıdan sanatçıların da büyük payı olduğunu belirtti.

Yeşim Salkım, albüm satışlarının durgunluğu için 'Bence çok kendimizi tekrarlayan işler yaptık. Zaten ekonomik koşullara da bakıldığında 80 milyonluk ülkede nasıl olur da hiç albümler satmaz! Bence sorun MP3'ler veya korsan değil. Bence bir albümde bir iki tane şarkıyı beğeniyor. Bir iki şarkı icin de gidip albüm mü alayım diyor ve almıyor. Dünyanın diğer ülkelerinde de korsan var. Ama orada hala satıyor' diye konuştu.

Yaşadım ve gördüm

Özel hayatında huzurlu bir dönem yaşadığını da sözlerine ekleyen Yeşim Salkım, 'Birşeyleri yaşayıp tecrübe edinmezseniz kıymetini bilemezsiniz. Dolayısıyla yaşayıp görmem ve kıymetini bilmem lazımdı' dedi.

TELEVİZYONGAZETESİ