Sarraf Mustafa Yüregilli: Altın 2 Ayda Ulaşacağı Fiyata 10 Günde Ulaştı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Sarraf Mustafa Yüregilli: Altın 2 Ayda Ulaşacağı Fiyata 10 Günde Ulaştı

CHA - Haberler | Ekonomi
Sarraf Mustafa Yüregilli: Altın 2 Ayda Ulaşacağı Fiyata 10 Günde Ulaştı

Altın rekor üzerine rekor kırmasının ardından aniden düşüşe geçmesinin ardından yeniden yükselişe geçti.

Altın rekor üzerine rekor kırmasının ardından aniden düşüşe geçmesinin ardından yeniden yükselişe geçti. Dün 99 liradan satılan altını gramı bugün ise 101 liraya çıktı. Çeyrek ise 165 liradan 169 liraya yükseldi. Altın uzmanı ve Osmanlı Sarraf'ın sahibi Mustafa Yüregilli, altının 2 ayda ulaşacağı fiyata 10 günde yakalaması nedeniyle soluklandığını söyledi.

Altın fiyatlarının zirveden düşmesi küçük yatırımcıyı paniğe sürüklerken, altın uzmanları bu düşüşün kısa olacağı görüşünde. Mustafa Yüregilli, yıllardır altındaki dengenin böyle olduğunu savundu. Altının fiyatının aşırı yükselmesinin ardından kuyumcu tabiriyle 'soluklanma'ya geçtiğini kaydeden Yüregilli, düşüşün birkaç gün içinde tırmanışa geçeceğini ifade ederek, küçük yatırımcının paniklemeden beklemesi tavsiyesinde bulundu. Yüregilli, "Altının rekor üzerine rekor kırmasıyla birlikte aniden sert bir şekilde düşmesi elinde altını bulunan küçük yatırımcıyı paniklettirdi. Tabi ister istemez altını bozdurmak için kuyumculara akın etti. Bizim önerimiz küçük yatırımcının paniklemeden elindeki altını tutması. Çünkü bu sert düşüş sadece bir soluklanmaydı. Birkaç gün içinde düştüğü rakamın daha da üzerine çıkacaktır. " diye konuştu.

Altının gramının 108 lira iken düşüşe geçtiğini hatırlatan Yüregilli, bu rakamı yıl sonunda beklenen bir rakam olduğunu belirterek, "Artık beklediğimiz rakamları bile geçeceğini düşünüyoruz. Yıl sonuna kadar altının gramı 125 liradan, çeyrek altın ise 200 liradan işlem görür diyoruz. " şeklinde konuştu.

CHA - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500