Sarkisyan % 67,15 Oy Oranı ile Önde Gidiyor

Sarkisyan % 67,15 Oy Oranı ile Önde Gidiyor

Ermenistan'da Bugün Yapılan Cumhurbaşkanı Seçiminde Adaylardan Başbakan ve Cumhuriyetçi Parti Lideri Serj Sarkisyan, Aldığı Yüzde 67,15 Oy Oranı ile Önde Gidiyor.

Sarkisyan % 67,15 Oy Oranı ile Önde Gidiyor

Ermenistan'da bugün yapılan cumhurbaşkanı seçiminde adaylardan Başbakan ve Cumhuriyetçi Parti lideri Serj Sarkisyan, aldığı yüzde 67,15 oy oranı ile önde gidiyor.

Merkez Seçim Komisyonundan yapılan açıklamada, ülke genelinde oy kullanılan 1923 sandıktan 268'sinin açıldığı ve buna göre diğer adaylardan eski cumhurbaşkanı Levon Ter Petrosyan yüzde 13,9, Orinats Yerkir partisi lideri ve eski Parlamento Başkanı Artur Bağdasaryan yüzde 12,98, Ulusal Birlik lideri Artaşes Gegamanyan yüzde yüzde 0,33, Halkın Partisi lideri Tigran Karapetyan yüzde 0,32 , Ulusal Demokratik Birlik lideri Vazgen Manukyan yüzde 0,40 , bir süre Yukarı Karabağ'daki işgal yönetiminde yer alan Armen Melikyan yüzde 0,26 , Daşnaksutyun partisinden Parlamento Başkan Yardımcısı Vahan Hovhannisyan yüzde 5,31 ve Ulusal Uzlaşı lideri Aram Harutyunyan'ın yüzde 0,17 oy oranında oy aldığı bildirildi.

Merkez Seçim Komisyonunun, resmi olmayan kesin sonuçları yarın açıklaması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı seçimini izleyen yabancı gözlemcilerde yarın seçim sonuçlarını değerlendirecekleri basın toplantısı düzenleyecek.

Kaynak: AA