Şarkışla'da "Kanlı Çukur" Adlı Panel Düzenlendi

Şarkışla'da "Kanlı Çukur" Adlı Panel Düzenlendi

Şarkışla'da 'Kanlı Çukur' Adlı Panel Düzenlendi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Panele, gazeteci yazar Köksal Akpınar ve emekli albay Mustafa Hacımustafaoğulları konuşmacı olarak katıldı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde "Kanlı Çukur" adlı panel düzenlendi.

Şarkışla Belediyesi hizmet binasındaki Seyfettin Soysal Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panel, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

BBP Şarkışla İlçe Başkanı Şükrü Tinni'nin açılış konuşmasını yaptığı panelde, Kahramanmaraş'ta 2009 yılında helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren BBP'nin kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Şarkışla'da yaptığı son konuşmanın da yer aldığı sinevizyon gösterildi. Helikopterin düşmesi sonrasındaki sürecin de anlatıldığı sinevizyon gösterimi sırasında salonda duygu dolu anlar yaşandı.

BBP İlçe Teşkilatınca düzenlenen panele, gazeteci-yazar Köksal Akpınar ve emekli hava albay Mustafa Hacımustafaoğulları konuşmacı olarak katıldı. Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin ölümünü araştıran ve bu konuda "Kanlı Çukur" adlı kitap yazan Akpınar, "Kendisiyle yarım saat, ne bileyim bir çay içme faslı vesaire, bunların hiçbiri bana nasip olmadı ama bana olayı araştırmak nasip oldu. Bir anlamda çok seviniyorum, bir anlamda çok üzülüyorum. Üzüldüğüm nokta; Muhsin Yazıcıoğlu'nu çok yakından tanıma fırsatı bulamamış olmam. Bir yandan da seviniyorum. İyi ki onu çok yakından tanıyamamışım çünkü o zaman objektifliğimi kaybederdim. En azından ben kitabımı objektif bir biçimde kaleme aldım" diye konuştu.

Emekli albay Hacımustafaoğulları ise "Aklımız erdiğinden beri aynı Muhsin başkan gibi, bu ülkedeki karanlık dönemler, karanlık odaklar ve karanlık kişilere karşı mücadele etmekle hayatımız geçti" dedi.

Hacımustafaoğulları, "Muhsin başkan da karanlık odaklar, karanlık dönemler ve karanlık kişilerle mücadele eden gerçek bir Anadolu evladı olduğu için böyle bir suikasta maruz kaldı" iddiasında bulundu.

Yaklaşık 2 saat süren panele, BBP Genel Başkan Yardımcısı Selami Ekici, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Tahsin Bayram, Şarkışla Belediye Başkan Vekili Nurettin Ak, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ile helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirenlerden gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş, Erhan Üstündağ'ın eşi Meryem Üstündağ, Yüksel Yancı'nın çocukları Furkan ve Alper Yancı ile çok sayıda partili katıldı. - Sivas

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title