Sarımsaklı Plajları Kurtuluyor
Haberler » Güncel » Haber

Sarımsaklı Plajları Kurtuluyor

Balıkesir'in Ayvalık İlçesine Bağlı Küçükköy Sarımsaklı Sahilini Kurtaracak Olan Arıtma Tesisinin Yapılması Kararı Alınarak Resmi Gazete'de Yayınlandı.

Sarımsaklı Plajları Kurtuluyor

Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy Sarımsaklı sahilini kurtaracak olan arıtma tesisinin yapılması kararı alınarak Resmi Gazete'de yayınlandı.

Küçükköy beldesinin kanalizasyon arıtma tesisi inşaatının İller Bankası tarafından yapılması kararı 29 Ekim günü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İller Bankası tarafından yapılacak olan Küçükköy beldesi arıtma tesisinin 30 milyon YTL keşif bedeli bulunuyor. Bunun yüzde 25'i olan 7 milyon 500 bin YTL'sini Küçükköy Belediyesi'nin İller Bankası'ndaki gelirlerinden taksit taksit kesileceği, kalan yüzde 75'lik kısım olan 22 milyon 500 bin YTL'nin ise İller Bankası hibe fonların karşılanacağı bildirildi.

Şu anda ihale edilecek 4 belediye bulunduğunu belirten Küçükköy Belediye Başkanı Muhammet Nedim Özdemir, bu belediyeler içinde Küçükköy ve Altınova belediyelerinin bulunduğunu söyledi. Başkan Özdemir, "Küçükköy için tarihi bir karar alındı. Arıtma tesisimizin yapılması için karar alınarak Resmi Gazete'de yayımlandı. Her türlü engellemeye rağmen 17 Aralık 2008 tarihinde Allah nasip ederse Küçükköy Belediyesi'nin, Küçükköy halkının, Sarımsaklı'nın ve Türkiye'nin geleceğini kurtaracak olan arıtma tesisinin ihalesi yapılacak inşallah" dedi. (CİHAN)