Sarıkaya'dan Kısa Kısa

Sarıkaya'dan Kısa Kısa
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Karayakup beldesi merkez mahalle Muhtarı İskender Karaca, her yıl yaşlı kadınlara yönelik piknik düzenleyerek, onları eğlendirme ve ağırlama kararı aldıklarını söyledi.

Karayakup beldesi merkez mahalle Muhtarı İskender Karaca, her yıl yaşlı kadınlara yönelik piknik düzenleyerek, onları eğlendirme ve ağırlama kararı aldıklarını söyledi.

Yaşlı insanları sevindirmek maksadıyla ilk pikniklerini bu yıl düzenlediklerini ifaden eden Karaca, "Bu yıldan itibaren nüfus kayıtlarını inceleyip 75 yaş ve üzeri tüm yaşlı kadınlarımıza her yıl piknik düzenleyerek hizmet vermek istiyorum" dedi.

Elleri öpülesi yaşlıları mutlu edebilmek, onların hayır dualarını almanın önemine değinen Karaca, "Çünkü bu yaşlılarımız, bizim ecdadımızdır. Her yıl bir günümüzü de bu yaşlılarımıza ayırmamız onların dertlerini dinlememiz, sohbetlerine katılmamız bizleri ayrıca mutlu etmektedir" diye konuştu.

-ŞAİR VE YAZARLAR TOPLANTIDA BİRAYA GELDİ

(FOTOĞRAFLI)

Sarıkaya Şair ve Yazarlar Derneği üyeleri yemekli toplantıda bir araya geldi.

Sarıkaya Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Kelami Akdemir tarafından düzenlenen toplantıya, Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Demir, Emniyet Amiri Mustafa Yağmur, Sarıkaya Belediye Başkan Yardımcısı Saadettin Öztürk, Şair ve Yazarlar Derneği üyeleri katıldı.

Kaymakam Yaşar Dönmez, programı düzenleyen dernek yönetimine teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin sürekli yapılması gerektiğini söyledi.

Dönmez, "Derneğin yeni kurulmuş bir dernek olmasına rağmen ilçemizde gerçekleştirdikleri etkinliklerle tanıtıma önemli katkılar sağlamıştır" dedi.

Sarıkaya şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Kelami Akdemir ise, ilçenin tanıtımına büyük önem verdiklerini belirterek, "Bizler düzenlediğimiz etkinliklerle gerek konserler gerekse şiir dinletileri ile ilçemizin tanıtımına büyük önem veriyoruz" diye konuştu.

Daha sonra şair ve yazarlar tarafından konuklara şiir dinletisi ile halk müziğinden ezgiler sunuldu.

-SARIKAYA'YA BİLBOARDLAR YAKIŞTI

(FOTOĞRAFLI)

Sarıkaya'ya yapılan yeni bilboardlar ilçeye güzel bir görünüm getirdi.

İlk olarak yapılan sabit bilboardları, hareketli bilboardlar ve hatta Baran Caddesine konulması planlanan dev ekranda canlı reklam sunumu yapılacak.

Kayseri meydanda olduğu gibi dev ekranlarda ilçede faaliyet gösteren ilçe esnafının reklamı yayınlanıp, belediyeye ek bir gelir sağlanacak.

Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, kaliteye ve modernliğe önem verdiklerini, çok seçici ve markacı olduklarını kaydederek, ilçeye yapılan kaliteli hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

- YOZGAT

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title