Sarıkaya'da Şehit Aileleri ve Gaziler MHP'nin İftarında Buluştu
Haberler » Yerel » Sarıkaya'da Şehit Aileleri ve Gaziler MHP'nin İftarında Buluştu - Haber

Sarıkaya'da Şehit Aileleri ve Gaziler MHP'nin İftarında Buluştu

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde şehit aileleri ve gaziler MHP ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sarıkaya'da Şehit Aileleri ve Gaziler MHP'nin İftarında Buluştu

Yozgat'ın ilçesinde şehit aileleri ve gaziler MHP ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sarıkaya Sarızeybek Düğün Salonu'nda verilen iftar yemeğine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili , Yozgat İl Başkanı , Merkez İlçe Başkanı Ethem Sedef, Sarıkaya İlçe Başkanı , Sarıkaya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yakup Ergen, şehit aileleri, gaziler, partililer ve vatandaşlar katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadır Durmaz, yemek sonrası yaptığı konuşmada, Ramazan ayının birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olduğunu söyledi.

Durmaz, "Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş şehitlerimiz ve yine bu uğurda gazi olmuş kardeşlerimizin ve yakınlarının her zaman gönlümüzde kalbimizde ve başımızın üstünde ayrı bir yeri var. Bugün siz şehit yakınlarımızla ve gazilerimizle birlikte bir arada orucumuzu açmaktan dolayı büyük onur duydum. İnşallah Rabbim bizleri bu kutsal ayı en iyi şekilde değerlendiren kullarından eyler. Bu vesile Sarıkayalılarımızın ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazanlarını yaklaşan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı'nı kutluyorum." dedi.

MHP Sarıkaya İlçe Başkanı Ömer Açıkel ise birlik beraberlik kardeşlik duygularının pekiştiği Ramazan ayında şehit yakınları ve gazilerle bir arada iftar yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Sarıkaya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yakup Ergen de Ramazan ayının kardeşlik ve paylaşma duygularının en yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunu belirtti. Ergen, kendilerine yönelik böyle bir iftar programı düzenledikleri için MHP ilçe teşkilatına teşekkür etti.

Kaynak: CHA