Sarıkamış Haberleri

Sarıkamış haber, Sarıkamış son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarıkamış - 09.11.2020
Kara yollarında durum
Yozgat-Sorgun yolunun 0-15, Selim-Sarıkamış-Karakurt yolunun da 18-23.
Sarıkamış - 08.11.2020
Erzincan ve Erzurum ve Kars'ın yüksek kesimleri karla kaplandı
Kars Kars'ın Sarıkamış ilçesinde soğuk hava nedeniyle kırağı oluştu, küçük su birikintileri buz tuttu.
Sarıkamış - 07.11.2020
"Dans eden karlar diyarı"na erken yağan kar turizmcileri heyecanlandırdı
Türkiye'nin kış turizminde parlayan yıldızı haline gelen ve Kafkasların en iyi kayak merkezi olmayı hedefleyen Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe'de yeni sezon öncesi erken yağan kar turizmcilerin yüzünü güldürdü.
Sarıkamış - 06.11.2020
Iğdır'dan çalınan otomobil Kars'ta saklandığı odunlukta ele geçirildi
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenen operasyonda, Iğdır'dan çalınıp plakası söküldüğü tespit edilen bir otomobil gizlendiği odunlukta bulunarak sahibine teslim edildi.
Sarıkamış - 06.11.2020
Kara yollarında durum
Sivas-Zara yolunun 0-1. kilometrelerinde (Sivas şehir geçişi) üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla ulaşıma bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü izin veriliyor. Selim-Sarıkamış-Karakurt yolunun 18-23.
Sarıkamış - 05.11.2020
Sarıkamış deniz şehitleri anılacak
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'na destek malzemeleri taşıyan 3 geminin 7 Kasım 1914'te Rus donanması tarafından batırılması sonucu şehit düşenler anılacak.
Sarıkamış - 05.11.2020
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Ülkemizde 4,7 milyar fidanı toprakla biz buluşturduk" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda en kapsamlı düzenlemeleri ve en etkili uygulamaları kendilerinin hayata geçirdiğinin bilgisini vererek, şöyle devam etti: "Hükümetlerimiz döneminde ülkemizde 4,7 milyar fidanı toprakla biz buluşturduk. Bunun için yıllık fidan üretimimizi 75 milyondan, 350 milyona çıkardık. Ülke genelinde yürüttüğümüz ağaçlandırma faaliyetleri sonunda orman varlığımızı 1,9 milyon hektar artırarak, 22,7 milyon hektara ulaştırdık." Orman yangınlarıyla mücadelede Türkiye'nin dünyanın en başarılı ülkelerinden biri durumunda olduğunu aktaran Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: "Gördüğünüz gibi teröristler boş durmuyor, baktılar ki insanları öldürmekle başarılı olamıyorlar. Bu defa işte her canlı gibi sessiz, masum ağaçlarımızı yakmaya başladılar. Çünkü bir insan gibi ağaçlar da bizim için bir canlıdır, aynı şekilde değerlidir. Onun için ecdadımız Fatih ne diyor; 'ormanlarımdan bir ağaç kesenin boynun vururum' derken, bu işe verdiği önem sebebiyledir. Bu kadar önemli ama bu teröristler benzini dökerek, İskenderun'da, Hatay'ın değişik ilçelerinde, maalesef bu ağaçlarımızı, bu ormanlarımızı yaktılar. ve buralarda ciddi mücadeleler yapıldı ve hala da devam ediyor." Cumhurbaşkanı Erdoğan, erozyonla mücadelede, çalışmalar sayesinde daha önce yılda 500 milyon tonu bulan kaybolan toprak miktarını, 154 milyon tona kadar düşürdükleri bilgisini veren Erdoğan, "Korunan alanların sayısını 175'den 610'a çıkartarak, yıllık ziyaretçi sayısının 5,5 milyondan 52 milyona ulaşmasını sağladık. Tarihimizde önemli yeri olan Sakarya, Sarıkamış, Allahuekber dağları gibi yerlerin korunmasına özel ehemmiyet verdik.
Sarıkamış - 05.11.2020
Kırım Müftülüğünden Seydişehir Müftülüğüne teşekkür belgesi
Teşekkür belgesi, Dünya Kırım ve Tatarlar Derneği Başkanı Mustafa Sarıkamış tarafından Seydişehir Müftüsü Bebek'e makamında takdim edildi.
Sarıkamış - 04.11.2020
Lösemili Çocuklar Haftası
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla online seminer düzenlendi.
Sarıkamış - 01.11.2020
Kars'ta kalan göçmen kuşlar doğayı renklendiriyor
Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Sarıçam Ormanları ile sulak alanlar, soğuk havaya rağmen zengin florasıyla yaban hayvanlarına barınma imkanı sunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sarıkamış Haberleri | Sarıkamış Haber - Haberler - Sayfa 6 - Sarıkamış haberleri, son dakika sarıkamış haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Milletvekilleri müjdeyi verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.06.2021 15:21:04. #1.13#

title