Sarıkamış'da Emirdağ Rüzgarı

Sarıkamış'da Emirdağ Rüzgarı

Sarıkamış Harekatının 103’üncü yılında şehit askerleri anma etkinlikleri kapsamında Eskişehir ve Emirdağ’dan hareket eden grup, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bir araya geldi.

Sarıkamış'da Emirdağ Rüzgarı

Sarıkamış Harekatının 103'üncü yılında şehit askerleri anma etkinlikleri kapsamında Eskişehir ve Emirdağ'dan hareket eden grup, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bir araya geldi.

"Emirdağ'dan Sarıkamış'a Kutlu Yürüyüş" adlı etkinlik Sarıkamış'da gerçekleştirildi. Etkinliğe; Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter, Eskişehir - Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) Başkanı Ahmet Urfalı, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, öğrenciler, öğretim üyelerinin yanı sıra çalışanlar katıldı. Heyet, Emirdağ ve Eskişehir'den topluca Sarıkamış'a giderek orada düzenlenen "Sarıkamış Şehitlerini Anma" etkinliğinde şehitler için bir araya geldiler. Allahuekber Dağlarına yürüyen ekip, 90 bin Sarıkamış şehidine dualar okudu.

Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter, etkinlikle ilgili yaptığı konuşmada, "Bu etkinliğimizi, amacına ve ruhuna uygun olarak gerçekleştirdik. Bizlere destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bundan sonra da kültürel etkinliklerimiz, önümüzdeki günlerde devam edecektir" dedi. Yaklaşık bin 300 kilometre olan yolculuk, Erzurum'un tarihi ve kültürel mekanlarının gezilmesiyle devam etti. - ESKİŞEHİR