Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Portekiz Yolcusu

Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Portekiz Yolcusu

Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Portekiz Yolcusu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajans tarafından desteklenen 2015 yılı Erasmus Mesleki Eğitim ve Personel Hareketliliği programı kapsamında iki proje hazırlayan Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Portekiz’e giderek uygulamalı staj yapacak.

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajans tarafından desteklenen 2015 yılı Erasmus Mesleki Eğitim ve Personel Hareketliliği programı kapsamında iki proje hazırlayan Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Portekiz'e giderek uygulamalı staj yapacak.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Okul Müdürü Hasan Oruç, okullarının proje yazma konusunda çok başarılı bir duruma geldiğini belirterek, "Okulumuz 2015 yılında 'Beyaz Melekler Evinizde' projesini Almanya'da koordinatör okul olarak yürüttü. Şimdi ise 2016 yılında Portekiz'deki Irmandade de Santa Cruz Meslek Lisesi ile 15 öğrenci ve 4 refakatçi öğretmenin katılacağı 144 staj eğitimini kapsayan 'Geriatrik Dönemde Kronik Hastaların Evde Bakımı' projesini ortak olarak yürütecek. Öğrencilerimiz bu proje ile Avrupa Birliği ülkelerindeki uygulamaları yerinde görecek, geri dönüşte öğrendikleri bilgi ve becerileri ülkemizde bu hizmeti verebilecek birimlerle paylaşacaktır." dedi. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title