Saraysız Başkan' Mujica İzmir'de - Haberler
Haberi Paylaş

Saraysız Başkan' Mujica İzmir'de

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel
Saraysız Başkan' Mujica İzmir'de

Dünyanın en mütevazi devlet başkanı olarak ünlenen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen program kapsamında şehre geldi.

Dünyanın en mütevazi devlet başkanı olarak ünlenen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen program kapsamında şehre geldi. Eşi Lucia Topolansky Saavedra ve beraberindeki gazetecilerle birlikte gelen Mujica'yı, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Tarihi Asansör'de karşıladı.

Biyografisinin anlatıldığı “Saraysız Başkan” adlı kitaptan sonra halk arasında aynı şekilde anılmaya başlanan Mujica'yı İzmir'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Kocaoğlu, kısaca İzmir'in tarihini ve öne çıkan değerlerini tanıttı. Jose Mujica, bugün saat 18.00’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde Ece Temelkuran moderatörlüğünde düzenlenecek "Destek ile Yoksulluğu Önleriz" konulu panele konuşmacı olarak katılacak.

Saraysız Başkan' Mujica İzmir'de

Saraysız Başkan' Mujica İzmir'de

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım