Sarayönü Haberleri

Sarayönü haber, Sarayönü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarayönü - 24.9.2019
Dha yurt bülteni - 8
Söğüt, önündeki hafif ticari araçtaki sürücünün ineceğini anlayınca cep telefonu kamerasıyla kayda başladı. Olay anına ait cep telefonu kamerasına kaydettiği görüntüleri sosyal medya hesabından yayınladı. 4 kişi hakkında da Sarayönü Jandarma Komutanlığı'na şikayette bulundu.
Sarayönü - 23.9.2019
Trafikte 'yol vermeme' tartışması
Kadınhanı ilçesindeki bir okulda görev yapan edebiyat öğretmeni Kamil Söğüt, dün akşam saatlerinde eşi Ferhan ve 2 çocuğuyla birlikte ilçeye gittiği sırada yolda 27 AAC 911 plakalı aracın sürücüsüyle 'yol vermeme' tartışması yaşadı. Hafif ticari araç sürücüsü Ladik Kavşağı'nda gelip ışıkta beklediği sırada aracından indi. Söğüt de o anları cep telefonu kamerasına kaydetti. Görüntülerde araçtan sürücüyle birlikte inen 3 kişi, Söğüt'ün otomobilinin yanına gelip kapıyı açarak, "Biz senden yol istedik. Sağ taraftan geçilmez" dedi. Söğüt de "Sağ tarafta kamyon varken ben nasıl geçeceğim, nasıl yol vereceğim?" diye sordu. Aralarında çıkan kısa süreli tartışmanın ardından Söğüt, "Plakanızı aldım, ben polisim" dedi. 4 kişi, yanlarındaki  kadının da iknasıyla araçlarına döndü.  'KORKSUNLAR DİYE YALAN SÖYLEMEK ZORUNDA KALDIM' Söğüt, olay anına ait cep telefonu kamerasına kaydettiği görüntüleri sosyal medya  hesabından yayınladı. 4 kişi hakkında Sarayönü Jandarma Komutanlığı'na şikayette bulunduğunu belirten Söğüt, görüntüleri ise şu notla paylaştı: 'Trafikte eşim ve iki çocuğumla bu dört adam ve bir kadının tacizine maruz kaldım.
Sarayönü - 23.9.2019
Dha yurt bülteni - 7
Kadınhanı ilçesindeki bir okulda görev yapan edebiyat öğretmeni Kamil Söğüt, dün akşam saatlerinde eşi Ferhan ve 2 çocuğuyla birlikte ilçeye gittiği sırada yolda 27 AAC 911 plakalı aracın sürücüsüyle 'yol vermeme' tartışması yaşadı. Hafif ticari araç sürücüsü Ladik Kavşağı'nda gelip ışıkta beklediği sırada aracından indi. Söğüt de o anları cep telefonu kamerasına kaydetti. Görüntülerde araçtan sürücüyle birlikte inen 3 kişi, Söğüt'ün otomobilinin yanına gelip kapıyı açarak, "Biz senden yol istedik. Sağ taraftan geçilmez" dedi. Söğüt de "Sağ tarafta kamyon varken ben nasıl geçeceğim, nasıl yol vereceğim?" diye sordu. Aralarında çıkan kısa süreli tartışmanın ardından Söğüt, "Plakanızı aldım, ben polisim" dedi. 4 kişi, yanlarındaki  kadının da iknasıyla araçlarına döndü.  'KORKSUNLAR DİYE YALAN SÖYLEMEK ZORUNDA KALDIM' Söğüt, olay anına ait cep telefonu kamerasına kaydettiği görüntüleri sosyal medya  hesabından yayınladı. 4 kişi hakkında Sarayönü Jandarma Komutanlığı'na şikayette bulunduğunu belirten Söğüt, görüntüleri ise şu notla paylaştı: 'Trafikte eşim ve iki çocuğumla bu dört adam ve bir kadının tacizine maruz kaldım.
Sarayönü - 25.8.2019
Konya'da cinayet
Olay yerinden kaçan Ö.K, suç aletiyle Sarayönü ilçesinde yakalandı.
Sarayönü - 9.8.2019
Vali Gündüzöz'den tayini çıkan kaymakamlara veda yemeği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 7 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanan mülki idare amirleri atama kararları kapsamında; Hasköy Kaymakamı Ahmet Güneri Bingöl Karlıova Kaymakamlığına, Bulanık Kaymakamı Hacı Arslan Uzan Çanakkale Ezine Kaymakamlığına, Korkut Kaymakamı Muhammet Eligül Çorum İskilip Kaymakamlığına, Varto Kaymakamı Erkan Kaçmaz Elazığ Vali Yardımcılığına ve Muş Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay ise Konya Sarayönü Kaymakamlığına atanmıştı.
Sarayönü - 8.8.2019
Bitlis ve Muş'ta mülki idare amirlerinin yerleri değiştirildi
Muş'ta ise Korkut Kaymakamı Muharrem Eligül Çorum'un İskilip Kaymakamlığına, Bulanık Kaymakamı Hacı Arslan Uzan Çanakkale Ezine Kaymakamlığına, Hasköy Kaymakamı Ahmet Güneri Bingöl'ün Karlıova Kaymakamlığına, Varto Kaymakamı Erkan Kaçmaz Elazığ Vali Yardımcılığına ve Muş Vali Yardımcısı Aldulkadir Okay ise Konya'nın Sarayönü Kaymakamlığına atanırken, yerlerine ise Denizli'nin Bozkurt Kaymakamı Hasan Sadebıyık Korkut Kaymakamlığına, Kilis'in Musabeyli Kaymakamı Ertuğrul Avcı Varto Kaymakamlığına, Konya'nın Tuzlukçu Kaymakamı Mehmet İlidi Bulanık Kaymakamlığına, Denizli'nin Kale Kaymakamı Murat Güneş Hasköy Kaymakamlığına atandı.
Sarayönü - 3.8.2019
Hububat fiyatları çiftçiyi sevindirdi
Ovada ekim alanı yüzde 5 daraldı Ülke genelinde hububat hasadının yüzde 90'ının tamamlandığını belirten Çevik, şöyle konuştu: "Marmara'da yüzde 35 rekolte artışı görülürken diğer bölgelerde ise özellikle kıraç arazilerde rekolte kaybı yaşandı. Ülke genelinde 19-19,5 milyon ton buğday, 7-7,5 milyon ton arpa rekoltesi bekleniyor. Türkiye'nin yıllık buğday kullanımı 17-18 milyon ton civarında olduğu için kendine yeter vaziyettedir. Konya'da buğday ekim alanları yüzde 5 seviyesinde daraldı fakat arpa ekim alanları arttı." "Buğdayın tonu ortalama bin 500 liradan satılıyor" Çevik, ovanın yüzde 70'inde kuru tarım yapıldığına dikkati çekerek şunları kaydetti: "Son 20 yılın en kurak mayıs ayını yaşayan Konya'da özellikle kıraç alanlarda verim kayıpları yaşanmasına rağmen 500-600 bin ton makarnalık buğday, 1,6 milyon ton ekmeklik buğday ve 800-950 bin ton arpa üretimi bekliyoruz. Yıl sonu ve seneye bahara kadar alınacak kayıtlar, neticeyi ortaya çıkaracaktır. Mayıs ayında yağış alsaydık yüzde 25-30 oranında artış görecektik. 2018'de fiyatlarda düşüş olmuştu. Enflasyonun altında müdahil alım fiyatlandırması yaşanmıştı. Bu yıl devletimiz destek verdi ve yüzde 29-31 oranında arpa ve buğdaya müdahil fiyatı belirledi. Bunun da etkisi çok güzel oldu. Kaliteli ürün bunun da üzerinde fiyatlandı ve çiftçimizin geliri arttı. Protein değeri yüksek, kaliteli buğdayın tonu ortalama bin 500 liradan satılıyor. Bu yönden çiftçimiz memnun." "Fiyatlar yüzümüzü güldürdü" Sarayönü ilçesinde üretim yapan çiftçi Ramazan Küçükyangöz de yüksek girdi fiyatlarının olumsuz etkilediği üretim sezonunda ürün fiyatlarının beklentinin üzerinde gerçekleştiğini belirterek, "Allah bereket versin, mahsul iyi para etti.
Sarayönü - 26.7.2019
Konya'da hayvan hırsızları tutuklandı
Konya'nın Sarayönü ilçesinde küçükbaş hayvan hırsızlığı iddiasıyla mahkemeye çıkartılan üç kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Sarayönü - 14.6.2019
Konya Ovası'nda süneyle mücadele uyarısı
Ovada 495 bin dekar alanda süne tehlikesi Çevik, çiftçilerin süne ile mücadelede daha hassas davranması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Sadece süne emgi oranındaki 1-2 puanlık düşüş ülke ekonomisine doğrudan ve dolaylı 1 milyar liralık kazanım sağlamaktadır. Bu aynı zamanda çiftçimizin kazanması demektir. Ne kadar kalite o kadar gelir. Yapılan tespitlerde yumurta parazitlenme oranı yüzde 35,8 olarak tespit edilmiştir. Bu yüksek bir orandır. Altınekin, Cihanbeyli, Çeltik, Karatay, Kulu, Sarayönü ve Yunak ilçelerimize bağlı 76 mahallede 495 bin dekar alanda ilaçlama ilanı yapıldı.
Sarayönü - 4.6.2019
KKTC Başbakanı Tatar'dan Türkiye açıklaması
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, temaslarda bulunduğu Türkiye'den memnun ayrıldığını, Kıbrıs konusu olsun ekonomi ve siyasi konular olsun hükümetin atacağı adımlar bulunduğunu söyledi. Başbakan Tatar, Sarayönü'ndeki Ulusal Birlik Partisi (UBP) merkezinde düzenlenen bayramlaşma sırasında basına yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşmelerine değinerek temaslarında KKTC'nin gelişmesi için neler yapılabileceğinin değerlendirildiğini ifade etti.
Sarayönü - 1.4.2019
Kara Yollarında Durum
Argıthanı-Sarayönü yolunun Ilgın şehir geçişindeki hastane kavşağı ve köprüsü yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma servis yolundan izin veriliyor.
Sarayönü - 21.3.2019
Hijyen Sağlıktır" Projesi Mart Ayında 6 Bölgede 600'e Aşkın Kadına Ulaştı
Akfen Holding'ten yapılan açıklamaya göre, Kadınlara farklı konularda hijyen eğitimini verilen "Hijyen Sağlıktır" projesi Mart ayı içerisinde Amasya Merkez, Kayseri Yahyalı, Sivas Gemerek, Tokat Turhal ve Konya Ereğli ile Sarayönü olmak üzere 6 bölgede 600'ü aşkın kadının yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sarayönü Haber, Sarayönü Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Sarayönü haber sayfamızda Sarayönü haberleri okuyabilir, Sarayönü son dakika haberleri ve güncel Sarayönü gelişmelerini görebilirsiniz. Çiftçinin yüzü yağlık ayçiçeğiyle gülüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 08:54:57. #1.15#
title